Bermuda şeytan üçgeni


Filmlere konu olan hakkında kitap yazılmış bir olaydır bermuda şeytan üçgeni. Bermuda şeytan üçgenin sırrı çözüldü dense de hala ortada net bir şey yoktur.

Bermuda şeytan üçgeni nerededir

Bermuda şeytan üçgeni Atlantik Okyasunu kapsayan 800 bin metre karelik bir alanını kaplayan Amerikanın Atlantik Okyanusuna açılan üçgen bir alandır. Geçmişten günümüze kadar bir çok uçak gemi denizaltı bu bölgede kaybolmuştur. 700 adet gemi ve 120 adet uçak kaybolmuştur. Bu sekizyüzbin kilometrekarelik alanda oluşan kayıplarda bir çok teori ortaya atılmıştır.

Bermuda şeytan üçgeni.

Kaybolan gemilerin sırrı

Bilim adamları yıllardır yaptıkları çalışmalar ve araştırmalar da bermuda şeytan üçgenin sırrını çözdüklerini söylediler. Yapılan açıklamada; Yer altında bulunan doğalgazlar sadece yüksek kara parçalarından değil denizden de çıkabilmektedirler. Yüksek kara parçaları ve deniz tabanı altındaki tek fark deniz tabakalarını alçak olması ve üzerinde su bulunmadır. Alçak tabakadan çıkmak isteyen gazlar katı hale dönüşürler ve hidrat denilen tebeşirimsi madde haline gelirler. İnsansın robotsuz kameralar okyanusun tabakasında görüntülenmişlerdir. Aynı zamanda bu bölge sıcak su akımın geçtiği yerdir. Sıcak su geçerken tebeşir halinde gazlar erir ve yüzeye yükselir ve su yoğunlu çoğaldığı için oradan geçen ne varsa okyanusun dibini boylar. Çünkü yoğunluğu azalan su gemileri kaldıramaz. Gazın yükseltisi sona erince herşey eskisi halini alır. Bu olay sonucunda gemilerin kaybolmasına neden olur.

Uçaklar nasıl kayboluyor

Bilim adamlarına göre uçaklar aynı sebepten dolayı düşüyorlar. Yüzeye çıkan gazlar havadan da hafif olduğu için yükselirler ve yoğunluk atmosferde oluşur oradan da geçmekte olan bir uçak varsa irtifa kaybeder ve motorları durur. Motorların durma sebebi ise motorun oksijene ihtiyaç duydukları içindir. Azalan oksijen motorların çalışması için yeterli oksijen olmayacaktır ve uçaklar okyanusa düşmektedir. Bilim adamlarının yaptıkları araştırmalar hala devam etmektedir. Ne kadar çözüldü densede hala gizemini korumaktadır.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir