Lindsey Stirling Kimdir?


Lindsey Stirling (21 Eylül 1986), ABD’li kemancı, müzisyen, dansçı, performans sanatçısı, şarkıcı ve besteci.

Lindsey Stirling, YouTube Kanalı aracılığıyla koreografik keman performanslarını sunmaktadır. 2007 yılında yayına başlayan Resmi YouTube Kanalı Lindseystomp’da müzik videolarını yayınlamakta, kanalın 7 milyondan fazla abonesi ve 1 milyar 125 milyon toplam görüntülemesi bulunmakta. 2012 yılında yayına başlayan Kişisel YouTube Kanalı LindseyTime’da ise günlük yaşam videolarını ve kamera arkası görüntülerini yayınlamakta, kanalın 410 binden fazla abonesi ve 26 milyondan fazla toplam görüntülemesi bulunmakta.

Lindsey Stirling, 2010 yılında Americas Got Talent yarışmasının çeyrek finalisti olmuş. 2013 yılında Pentatonix ile beraber Imagine Dragons’un ‘Radioactive’ parçasına yaptığı cover çalışması ile YouTube Müzik Ödülleri’nde “Yılın Çıkışı” Ödülü’nü kazanmış. Stirling ‘Hip Hop Violinist’ olarak da tanınmakta.

Kişisel Hayatı

lindsey stirling
lindsey stirling

Lindsey Stirling, Santa Ana, Kaliforniya’da doğmuştur. Mütevazı bir çocukluk hayatı olmuş ve ailesinin mali kısıtlılığı sebebiyle düzenli keman dersi alamamış. Ailesi gibi kendisi de Hristiyanlığın modern mezheplerinden Mormonluk mezhebine mensuptur. Eğitim hayatını bu mezhebin okullarında sürdürmüş.

Lise eğitimini Gilbert, Arizona’daki Mesquite High School’da almıştır. 16 yaşındayken “Stomp on Melvin” adlı rock grubuna katılmış ve solo keman şarkıları yazmaya başlamış. Bu deneyimi ona Arizona’s Junior Miss devlet ünvanını kazanmasında yardımcı olmuştu. America’s Junior Miss yarışmasının finallerinde Spirit Ödülü kazanmış. Stirling, bir yıl kadar “Charley Jenkins” grubunun bir üyesi olmuş.

Liseyi bitirdikten sonra Provo, Utah’a taşınmış ve burada Brigham Young Üniversitesi’nde Film Yapımcılığı bölümünü okumaya başlamış. Bağlı bulunduğu İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi adına misyonerlik görevini yapmak üzere eğitimine ara vermiş ve New York’a gitmiş. Misyonerlik görevinin bitmesinin ardından okuluna devam etmiş ve mezun olmuş.

Stirling, mezun olduktan sonra ailesiyle beraber Gilbert, Arizona’ya geri taşınmıştır. Şu an Los Angeles’ta yaşamakta.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.