Acun Ilıcalı Kimdir?


29 Ağustos 1969 yılında dünyaya gelen Acun Ilıcalı’nın, Babası Ergün Ilıcalı müteahhit, annesi ise müdürlük yapan İlknur Ilıcalı’dır. Memleketi Erzurum Ilıca’dır. Ömer adında bir kardeşi vardır.

Acun Ilıcalı, ilkokul ve ortaokul hayatını Edirne İstiklâl İlköğretim Okulu’nda bitirdikten sonra Kadıköy Maarif Koleji orta bölümünü ve Kadıköy Anadolu Lisesini okumuştur. Lisede aldığı İngilizce eğitiminin de etkisiyle üniversiteyi o şekilde okumak istemiştir. İstanbul Üniversitesi’nin İngilizce öğretmenliği bölümünü kazansa da, orada okumayıp televizyon hayatına atılmayı tercih etmiştir.

Kariyer

Ticaret hayatına 1995 yılında açtığı bir kot pantolonu dükkânıyla başladı. Lakin bu serüven fazla uzun sürmedi ve battı. Bu batış aslında onun çıkışı oldu. O sırada tanıştığı  televizyon spikeri “İlker Yasin”, onun hayatını değiştirecek işe alınmasına vesile oldu. Futbol bilgisiyle İlker Yasin’i etkileyen Ilıcalı, bir programa denenmek üzere alındı. Beşiktaş muhabiri olduğu dönemde futbolcularla kurduğu dostluklarla samimi röportajlar yapması onun yükselmesinde etkili oldu. Bu yükseliş Şansal Büyüka’nın ekibine katılmasına kadar devam etti. Televole adlı spor programının olduğu dönemde kendine ait bir bölümü olan Ilıcalı, birçok ülkeyi gezme fırsatı buldu. Bu gezileri, yükselişinde önemli bir basamak olan “Acun Firarda” adlı programı yapmasına yardımcı oldu. Tarih 2002’yi gösterirken, Ilıcalı’nın kendine ait bir programı ve gezdiği 105 ülkesi portföyünde bulunuyordu.

İşte Acun Ilıcalı’nın hayatını değiştiren 2005’te “Acun Medya” adlı prodüksiyon şirketi kurmasıydı. Acun Medya kurulduktan sonra şu programı yapmıştır:

“3 Adam, Devler Ligi, O Ses Türkiye, Survivor Türkiye (Survivor Kızlar – Erkekler, Survivor Aslanlar – Kanaryalar, Survivor Türkiye – Yunanistan, Survivor Ünlüler – Gönüllüler), Söyle Söyleyebilirsen, Yetenek Sizsiniz Türkiye, Yok Böyle Dans, Yoksa Rüya mı?, Ütopya, Bu Benim Stilim”

2004-2006 yılları arasında “Fear Factor” adlı korku-gerilim içerikli televizyon programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmıştır. 2007-2010 yılları arasında “Var mısın Yok musun” adlı yarışma içerikli televizyon programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmıştır.

Son olarak kariyer hayatında 2013 yılında TV8’i 60 milyon dolara satın alarak TV Sahibi olmuştur.

Özel Hayatı

1988 yılında Seda Ilıcalı ile evlenmiştir. Evliliğinden Banu Ilıcalı olmuştur. 1993 yılında Seda Ilıcalı ile ayrılmıştır. 2003 yılında Zeynep Ilıcalı ile evlenmiştir. Evliliğinden Yasemin Ilıcalı ve Leyla Ilıcalı olmuştur. 2010 yılında Şeyma Subaşı ile bir ilişkisi olduğu iddia edilmiştir. 2013 yılında Şeyma Subaşı ile olan ilişkisinden Melisa Ilıcalı olmuştur.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.