Akrep Burcu ve Karakteristik Özellikleri


Akrep burcu bireyleri, kendilerine aşırı güvenleri ile bilinmektedir. Bazı kesimlerce bu hoş karşılanmamakla beraber toplumun bazı kesimleri de bu durumu oldukça hoş karşılamakta ve takdir etmektedirler. Kurnaz kişilikleri ile ön plana çıkmaktadırlar. Kurnaz olmaları zeki olduklarını göstermektedir. Başarı onlar için kilit bir kelimedir. Yeteneklidirler. Hemen hemen çoğu işi sadece birkaç kez uyguladıklarında kolayca kavrayıp yaparlar. Kuşkucu ve şüpheci yaklaşımları vardır. Polislik, avukatlık ve savcılık bu burcun genel olarak yapabileceği meslekler arasındadır.

Davranışsal Özellikler

Akrep Burcu
Akrep Burcu

Pratik ve sivri bir zekâya sahiptirler. İleri görüşlülük, stratejik planlama ve taktiksel beceriler özelliklerinde oldukça gelişmiş bir karakter bahşedilmiştir. Tutkuludurlar. Bu tutkuları sayesinde su grubu burçlarına mensup bireylerle uçuk kaçık bir ilişki kurabilirler. Fantezileri ile bilinmektedirler. Motomot bir kafa yapısı vardır. Sabit fikirlidir ve çetin cevizdirler. Gerçekçi ve problemlerin üzerine giden yapıları vardır.

Hobileri

Fiziksel olarak pek dikkat etmezler. İnancı kolay olmaz ama inandığı konularda kesinlikle geri dönmez. Estetik görünüşe oldukça dikkat ederler. Pahalı arabalar, yatlar ve katlar, kürkler, pahalı aksesuar ve mücevherler tam onlara göre bir yaşam tarzıdır. Lükse bayılırlar. Kolay nefret eder zor severler. Akrep burcunun negatif olarak en büyük özelliği ise iki birey arasına nifak sokabilmesidir.

Karakterleri

Çift taraflı oynayıp iki kişi arasını bozabilir. Ancak iyiye kullanıldığında çiftleri barıştırma, küslükleri giderme hususlarında arabulucu rolü üstlenirler. Bu rolü üstlenmeleri onların çevrelerinin takdirini ve sevgisini kazanmasına yol açar.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.