Alkali Su Nasıl Yapılır?


Birçok nedenden ötürü alkali su yapmak durumunda kalabilirsiniz. Özellikle sağlık açısından bu suyun önemi büyüktür. Hepimiz için en değerli varlık olan vücudumuzun tam anlamıyla, doğru bir şekilde çalışabilmesi için bazı gereklilikler var. Bu gerekliliklerden bir tanesi de PH değeri… Bu değerin, kimi zaman alkali su gibi nesnelerle destelenmesi gerekebilir. Çünkü bazen aldığımız besinlerdeki alkali değeri bize yetersiz gelebilir. Aldığımız besinlerde, hiç alkali bulunmayabilir. Bu tür durumlarda, vücudumuzu alkali su ile besleyebiliriz. Alkali suyun daha birçok faydası vardır. Peki alkali su nasıl yapılır?

Alkali Suyun Faydaları

su

Bu suyun nasıl yapıldığına geçmeden önce alkali suyun faydalarını biraz daha açmalıyız. Hücrelerimizin yenilenmesi gibi, zayıflamanın hızlanması gibi, sağlığımızın artması gibi, daha enerjik olmamız gibi, formumuzu koruyabilmemiz gibi bizim adımıza pozitif değerlendirilebilecek şeyler nasıl gerçekleşir? İşte bütün bu noktaların gerçekleşmesinde bir miktar alkali suya ihtiyaç duyulabilir. Bunların dışında, alkali su, kişilerdeki su içme gereksinimini arttıracaktır. Suyla tanışan bedeniniz, her geçen vakit, daha sağlıklı bir işleyişe kavuşacaktır. Alkali suyun ayrıca deri ve cilt konularında da faydası ve yararı var. Pürüzsüz bir için, alkali su tüketebilirsiniz. Hücreleri doyuracak ve emilim noktasında destekleyecek olan alkali su, bu yararıyla, cildinizin daha sağlıklı ve güzel görünmesini sağlar.

Alkali Su Nasıl Hazırlanır?

Sıra alkali su nasıl hazırlanır sorusunu cevaplamaya geldi. Öncelikle bu suyun her gün taze olarak hazırlanması gerekir. Hazırlanışı oldukça pratik ve kolay olan bu suyu, önceden hazır edip zaman zaman kullanmak gibi bir fikriniz varsa, bu fikir iyi bir fikir değil. Çünkü alkali suyun taze olması, faydasını büyük oranda arttırır. Bu suyu hazırlamak için yalnızca iki farklı ürüne ihtiyaç duyacaksınız. Bu ürünlerden bir tanesi, karbonat ve diğeri ise taze su… İşte bu kadar! Bu iki malzemeyi, iki farklı yerden temin etmenizi öneririz. İmkanınız varsa suyu hazır olarak satın alın ve karbonatı ise eczaneden temin edin. Malzemeleri temin ettiyseniz, gelelim suyun yapılışına…

Alkali Suyun Yapılışı

Alkali suyun yapılışı birkaç dakikanızı alacak. İki litrelik suya, bir yemek kaşığı karbonat ekleyerek, çözelti hazırlayacaksınız. Bu çözeltiyi hazırlarken tanelerin tam anlamıyla suda eridiğinden ve su ile bütünleştiğinden emin olana kadar suyu karıştırın. Aslında bütün işlem bundan ibaret… Eğer iki litrelik su, tüketim için size yeterli olmayacaksa, bu ölçü ve dengede daha fazla alkali su elde edebilirsiniz. Ya da iki litrenin çok olduğunu düşünüyorsanız, bir litrelik suya, yarım yemek kaşığı karbonat ekleyerek, daha az miktarda alkali su meydana getirebilirsiniz. Yani dengeyi koruduğunuz sürece ve malzemeleri dengeli bir şekilde kullandığınız sürece, hazırlayacağınız ve tüketeceğiniz alkali suyun miktarı konusunda herhangi bir kesinlik bulunmuyor.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.