Argan Yağı Faydaları


Argan yağı, cilt rahatsızlıklarının giderilmesinde çok etkili bir yağ olmasının yanında, Omega3, Omega6, Omega9, sreteol, fitostereol, polifenol gibi birçok temel yağ asitleri ve yararlı maddeler içermektedir. Bu anlamda argan yağının faydaları açısından, cildi onarıcı etkisi öncelikli gelmektedir.

Argan yağı, etkili bir antioksidan görevi gören E vitaminini, bünyesinde bol miktarda bulundurmaktadır. Her cilt tipinin rahatlıkla kullanabileceği bir yağ olan argan yağı,bebek ve çocukların pişik, cilt tahrişi, kızarıklık ve cilt kuruluğu gibi durumlarda güvenle kullanılabilir. Ergenlik yaşında meydana gelmiş sivilcelerin çözümü için de argan yağı son derece olumlu etkiler sağlamaktadır. Cildin Ph seviyesini dengeleyerek sağlıklı bir cilt oluşumunu destekler. Argan yağının hücre yenileyici etkisi sebebiyle kırışıklık oluşmuş ciltler tarafından kullanıldığında, var olan kırışıklıkları giderdiği gibi yeni kırışıklıkların oluşmasının da önüne geçmektedir.

argan yağı

Argan yağının faydaları, düzenli kullanım ile etkisini çok daha erken göstermektedir. Cildi onaran yağlar arasında ilk sıralarda gelen argan yağı, cilt problemleri açısından oldukça etkilidir. Düzenli kullanımı ile, cilde olan faydaları gün geçtikçe belirgin hale gelmektedir. Şimdi, cilt yüzeyinin sorunsuz ve sağlıkla parlayan bir hale gelmesini sağlayan argan yağının cilt üzerinde yarattığı olumlu etkileri birlikte inceleyelim.

Cildi nemlendirir Argan yağı kullanarak cildinizin nem dengesini sağlayabilirsiniz. Anti-aging etkilidir Anti-aging etkili argan yağı, cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlamaktadır. Bu yolla, oluşan kırışıklıkları giderdiği gibi yeni kırışıklık oluşumunun da önüne geçmektedir.

Sivilce oluşumunu önler Argan yağının faydaları arasında, sivilceleri iyileştirmesi de yer alır. Ayrıca, yeni sivilce oluşumunu da engellemektedir. Güneş ışınlarına karşı koruma sağlar Argan yağı kullanarak, cildinizi güneşin zararlı UV ışınlarına karşı koruma altına almış olursunuz. Kronik cilt rahatsızlıklarını iyileştirir Argan yağı, çeşitli sebeplerle cilt üzerinde oluşan kronik rahatsızlıklara karşı iyileştirici bir etki göstermektedir. Özellikle suçiçeği geçirdikten sonra ciltte kalan izler veya akne izlerini giderme konusunda argan yağından destek alabilirsiniz.

Saç sağlığına faydalıdır Argan yağının bilinen en faydalı özelliği, saç bakımındaki yararlarıdır. Argan yağı ile beslenen saçlar, çok daha parlak ve sağlıklı olmaktadır. Saçlarda meydana gelen kırılmaları önleyici bir etkisi vardır. Dipten uca beslenen saçlar, canlılık ve parlaklık kazanır.

Tırnakları güçlendirir Güçlü tırnaklara kavuşmak da, argan yağının faydaları arasında yer alır. Argan yağı, tırnaklarda oluşan çeşitli hasarları gidererek, tırnakların çok daha güçlü olmalarını sağlar. Hamilelikte cilt çatlaklarını önler Hamilelik süresince karın bölgesine sürülen argan yağı, çatlak oluşumunun önüne geçmede oldukça etkili bir yağdır. Cilt kuruluğunu giderir Argan yağı, cildi son derece etkin bir şekilde nemlendirdiğinden, cildin kurumasını önleyerek yaşlanma etkilerini geciktirmektedir.

Argan yağı nasıl kullanılır?

Argan yağı

Cildiniz için argan yağının etkilerinden faydalanmak istiyorsanız, temizlenmiş cildinize bir miktar argan yağını masaj yaparak uygulayın. Yağın cildinizde iyice emilmesini sağlayın. Bu işlemi her gün düzenli olarak yaparsanız, argan yağının olumlu etkilerini cildinizde kısa bir süre sonra görebilirsiniz. Saçlarınız için argan yağını haftada bir kez kullanmak, yeterli gelecektir. Yine argan yağını masaj yaparak saç derisine ve saçların tüm yüzeyine uygulayın.

Saçlarınıza bir bone takarak, bir gece bu şekilde beklemesini sağlayın. Sabah ılık su ile saçlarınızı yıkayıp durulayabilirsiniz. Haftada bir kez yapacağınız bu bakım ile, saçlarınızdaki değişimi çok net bir şekilde görebilirsiniz. Tırnaklarda argan yağının faydaları açısından düzenli olarak uygulama önem taşır. Temiz ve kuru tırnaklarınıza argan yağını masaj yaparak yedirin. Argan yağının faydalarını,mucizevi etkilerini vücudunuzda görmek için, masaj yoluyla cildinize uygulayın. Vücut tarafından oldukça çabuk emilen argan yağı, geride yağlı bir his bırakmadan cildinizin nemlenmesini sağlayacaktır. Argan yağını bu sebeple dilediğiniz sıklıkta uygulayabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.