Ayşe İsminin Anlamı


Ayşe dilimize Arapça Aişe kelimesinden girmiştir ve renk sembolü olarak pembe manasına gelir. Kızlar için kullanılan bir isimdir. Hayatı bolluk bereket içinde geçecek olan dolu dolu yaşayacak olan kişi manasına gelen Ayşe isminin karakter analizinde ise, kinci bir yapıya sahip olduğu ve yaşadığı olayları unutmayan bir yapısı olduğu açıklanır.

Geçmişte yaşadığı üzüntüleri sürekli hatırlayan, enerji dolu ve sevecen bir yapıda olan, sürekli üretken olan insandır. Hz.Ebubekir(A.S)’nin hanımlarından biri olan Aişe’nin Türkçe’de yazılış şekli Ayşe’dir. Kuran-ı Kerim’de geçen bir isim oluşuyla da Türkiye’de Ayşe ismi oldukça fazla sayıda vardır. Ayşe isminin kader sayısı hesaplandığında bu sayı beş sayısına denk gelir. Kader analizinde ise özgürlüğe son derece düşkün olduğu, gezmeyi sevdiği, kısıtlanmaktan hoşlanmadığı belirlenirken, uyum içinde yaşamayı sevmesine rağmen etrafındaki kişilerin kendisini sıkmasını istemez.

Cinsel eğilimi vardır. Cesur ve karşısındaki kişiyi mimik ve konuşmalarla kısa sürede ikna eder. Genellikle güzel ahlaklı bir bireydir. Hareket ve davranışlarında ölçülü, narin ve temiz üslupludur.

Ayşe İsminin Analizi

Ayşe isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ayşe ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar
Ş: Çok üretken ve güçlü
E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden

Ayşe İsminin Numerolojisi

Ayşe isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
Y: 28
Ş: 23
E: 6

Ayşe isminin numerolojik değeri: 58


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.