Başarılı İnsanların 5 Sabah Alışkanlığı


Başarı tesadüf değildir. Başarılı insanları başarılı kılan yaptıkları alışkanlıklardır. Yaptıklarımızı alışkanlık haline getirirsek kaderimiz olacaktır. Başarılı insanlar sabah 8’den önce kalkıp işine yoğunlaşan kişilerdir.

Dua etmek


Başarılı insanlar sabah kalktıkları zaman dua ederler. Dua veya meditasyon dini inancı ne ise ona göre dua ederler. Bunların temelinde kişinin kendisine şevkatli davranmasıdır. Kişi sabah kalktığında bir nevi şükretmektedir ve elinde ne varsa sonsuz şükretmek başarılı insanalrın sabah kalktıkları ilk şey.

Motive edici konuşmalar

Sabahleyin kalktıktan sonra şükür bölümü geçtikten sonra. Başarılı konuşmalar ister kendi kendilerine konuşurlar ya da internetten bulduğu motive edici konuşmaları dinlemektedirler. İnsanoğlu motive edici düşünceler duyduğu zaman stres bir şekilde yok olmaya başlamaktadır. Motive edici düşünceleri gün içerisinde göreceğin yerlere asmakta hem motive eder hem de düşünce yapısını olumlu olarak değiştirir.

Okumak

Liderler en iyi okuyuculardır diye bir söz vardır. 10 dakika bile kitap okunduğu zaman kişi kendini yenileyecektir ve kendini geliştirmede önemli rol oynamaktadır.

Hayalleri ve hedefleri gözden geçirmek

Bunu yaparken bir ajanda tutulabilir, ajandanın haftalık veya günlük planlara bakılabilir. Hayale giden yolda bugün hangi ufak adımı atmalıyım ki hayallerime biraz daha ulaşıyım diye düşünmek. Bunu sabah veya akşam yatmadan önce bugün neler başardım? diye kendimize sorabiliriz.

Egzersiz yapmak

koşu

Egzersiz yapmayı kafamızda büyütüyoruz. Egzesiz yapmak sadece kilo vermek için değildir. Egzesiz yapmak için spor salonuna yazılmaya da gerek yoktur. Evden çıkmadan yapılan ufak ısındırıcı hareketlerde kişi iyi hissedecektir.

 

https://www.ruyasepeti.com


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.