Beylikdüzü’nde satılık daire almadan önce bilinmesi gerekenler


İstanbul’un son yıllarda değerlenen ilçelerinden Beylikdüzü, 314 bin 670 nüfusa sahip.

Düzenli yapılaşması ve markalı konut projeleriyle dikkat çeken Beylikdüzü, İstanbul Avrupa Yakası’nda ev sahibi olmak isteyenlerin en çok tercih ettiği ilçelerden. Peki, Beylikdüzü’nde yaşamın avantajları neler? Beylikdüzü satılık daire Beylikdüzü satılık daire fiyatları ne kadar? Beylikdüzü’nün konutta kazandıran mahallesi hangisi? İşte Beylikdüzü konut piyasasına dair önemli bilgiler…

İşte Beylikdüzü’nde yaşamın avantajları 

Sakin bir yaşam

Trafik, çarpık kentleşme büyük şehirlerde yaşayanların başlıca sorunlarından. Şehrin kalabalığından uzak, sakin ve huzurlu bir yaşam istiyorsanız düzenli yapılaşmanın hâkim olduğu Beylikdüzü’nde yeni bir hayat kurabilirsiniz. Bölgede yaşamın en büyük avantajlarının başında da bu özellik geliyor. Ağırlıklı olarak sitelerin olduğu Beylikdüzü, sakin bir yaşam isteyenler için doğru adres.

Kolay ulaşım avantajı

Bir bölgeyi avantajlı hale getiren özeliklerden biri de hiç şüphesiz ki ulaşım imkânları. Beylikdüzü de ulaşım olanaklarıyla pek çok yerden ayrılıyor. İstanbul’un hemen hemen her yerinden toplu taşıma araçlarını kullanarak ilçeye ulaşmak mümkün.

Her bütçeye uygun konut imkânı

Beylikdüzü’nde lüks villaların yanı sıra nitelikli sosyal imkânları olan evler de bulunuyor. Her bütçeye uygun konut fiyatlarıyla İstanbul’un en çok tercih edilen ilçelerinden Beylikdüzü’nde siz de aradığınız evi bulabilirsiniz.

Beylikdüzü satılık daire fiyatları son bir yılda yüzde 0.22 arttı!

Zingat.com Bölge Raporu 2018 Haziran ayı verilerine göre, Avrupa Yakası’nın konut pazarında öne çıkan ilçesi Beylikdüzü’nde satılık konut fiyatları son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.22 artış gösterdi. Beylikdüzü ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 306 TL olurken, konut yatırın geri dönüş süresi 18 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Beylikdüzü satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için 172 bin 913 TL ile 288 bin 200 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 230 bin 551 TL olarak belirtiliyor.

Beylikdüzü kiralık daire fiyatları 797 TL’den başlıyor!

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Beylikdüzü kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, 797 TL ile 1.328 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 1.062 TL olarak ölçümleniyor.

Beylikdüzü’nün konutta kazandıran mahallesi: Marmara

Beylikdüzü satılık ev piyasasında 10 mahalle içinde en yüksek aylık artış oranına sahip yer Marmara oldu. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Marmara satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.35 artış gösterdi. Marmara mahallesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 834 TL olurken, geri dönüş süresi 22 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Marmara’da satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 212 bin 554 TL ile 354 bin 300 TL arasında değişiyor.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.