Bilal Erdoğan Kimdir? Bilal Erdoğan Hayatı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en küçük oğlu olan Bilal Erdoğan Kimdir? detaylı bir şekilde siz değerli okurlarımıza aktaracağız…

Bilal Erdoğan Kimdir?

Bilal Erdoğan

Bilal Erdoğan 23 Nisan 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesi Emine Erdoğan Babası ise Recep Tayyip Erdoğan‘dır. Kardeşleri Burak ErdoğanEsra Erdoğan ve Sümeyye Erdoğandır.

Bilal  liseyi Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinde okumuştur. Bu liseyi başarı ile okuduktan sonra ise ABD’ye okumaya gitmiştir. Harward Üniversitesinde Kamu Yönetimi mastırını başarılı bir şekilde yapmıştır. 2004 yılında ise önemli sayılabilecek bir staj yapmıştır. Dünya Bankasında stajerlik yapan Bilal Erdoğan oldukça önemli bilgileri burada öğrenmiştir. Bu stajını tamamladıktan sonra ise Washington’un önemli kuruluşlarından biri olan brookings institute adlı kuruluşta araştırma görevli olarak iş başlamıştır. 2005 yılında çalışmış olduğu Washington’da daire 261.5 bin dolara daire satın almıştır. Bu şekilde ilk önemli yatırımını gerçekleştirmiştir.

İlk ticari girişimini ise kardeşi Burak Erdoğan‘ın eşi Sema Erdoğan ile birlikte 2006 yılında Atagold şirketine %50 hisse ile ortak olarak başlamıştır. 2008 yılında ise bir kozmetik şirketine ortak olmuştur.

1 Temmuz 2009 tarihinde ise Burdur’da bedelli askerliğini yapmıştır. Askerliğini tamamladıktan sonra ise Doruk Izgara Limited Şirketine ortak olmuştur. Daha sonra da bir hediyelik eşya işi yapan şirkete ortak olmuştur.

28 Eylül 2004 tarihinde Reyyan Uzuner ile evlenmiştir. Nikah şahitliğini İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ve Arnavutluk başbakanı Fatos Nano yapmıştır. Bu kişiler haricinde düğüne oldukça önemli şahsiyetlerin gelmesi de epey konuşulmuştur. Evliliğini bu zamana kadar mutlu bir şekilde sürdüren Bilal Erdoğan 2 erkek çocuğu’da sahibidir.

2013 yılında ise abisi Burak Erdoğan gibi denizciliğe el atmıştır. Amcası Mustafa Erdoğan ve Eniştesi Ziya İlgen ile birlikte BMZ denizlil inşaat şirketini kurmuştur. Bu alanda önemli yatırımların altına imzasını atan ve atmaya da devam eden Bilal Erdoğan ciddi gemi yatırımları yaparak gün geçtikçe Denizcilik faaliyetlerini büyütmeye devam etmektedir.

Bilal Erdoğanı diğer kardeşi Burak Erdoğan‘a nazaran daha medyatik ve girişken bir yapıya sahiptir. Bu yüzden kardeşinden daha fazla tanınmaktadır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.