Blog Açarak Para Kazanmak Hostinget


Günümüzde insanlar, hani o “oturduğu yerden para kazanmak” diye tabir edilen bir ama hayal gibi duran bir statü var ya, işte bunu, kurmuş oldukları bloglar ile gerçekleştiriyorlar! 

İnternet üzerinde bir şey aradığınızda karşınıza tonlarca blog sitesi çıktığını görebilirsiniz, bu web sitelerine girdiğinizde de karşınıza reklamlar çıkmaktadır. İşte bu blog sahipleri, açmış oldukları bloglarına reklam ekleyerek, sitesini ziyaret edip bilgi alan kişilere bu reklamları gösteriyorlar ve eğer ziyaretçi reklamlar ile etkileşimde bulunuyorsa, tam olarak da oturduğu yerden para kazanabiliyor! Sadece oturduğu yerden değil, uyurken, gezerken, otobüste, metroda her yerde, her an para kazanma imkanına sahip oluyorlar! Bu neden sen de yapmayasın ki?

Blog Nasıl Açılır?

Öncelikle blog açabilmek için en çok neye ilginiz olduğunu tespit etmeniz gerekmektedir. Oyunlara mı, ev araçlarına mı, otomobillere mi, teknolojik aletlere mi? Bu şekilde(tabi ki bunlar sadece örnek) ilgi duymuş olduğunuz bir alanda blog açarak, bu alanda bilgilendirici veya başka formatta içerikler oluşturabilirsiniz. Tabi ki bu içeriklerin de ilgi çekici olması ve ziyaretçilerin bu içerikleri okuması için bir nedeni olmalı. Kısacası bir soruna hizmet etmeniz gerekmektedir.

Böylece blogunuzun hangi konu üzerine olacağının kararını verdikten sonra blog açmak için nelerin gerektiğini öğrenelim…

  1. Alan Adı Seçimi:
    Öncelikle blogun hangi kitleye hitap ettiğinizi tespit ettikten sonra blogunuz için bir alan adı seçmeniz gerekmektedir. Bu alan adı, yıllar boyu sitenizi ziyaret edecek olan ziyaretçilerin göreceği ilk şeydir. Bu sebeple dikkatlice ve özenle seçmeniz gerekmektedir.
  2. Hosting Seçimi:
    Hosting, web sitenizin kullanıcılar tarafından ziyaret edildiğinde karşılaşacakları altyapıyı barındıracağınız yer olacaktır. Kısaca özetlemek gerekirse, alan adı yani domain sitenizin adı, hosting ise eviniz gibi düşünebilirsiniz. Başlangıçta belki çok iyi hostinge ihtiyacınız olmayabilir ancak zamanla, blogunuz trafik aldıkça daha güçlü hostinge ihtiyaç duyacaksınız.
  3. Altyapı Seçimi: Şimdi siz blog yazarı olacaksınız. Bu sebeple yazılım bilmenize(en azından sıfırdan site yazacak kadar) gerek bulunmuyor. Siz gibi blog açmak isteyen girişimciler için “İçerik Yönetim Sistemi” olarak birçok sistem bulunuyor. Bunun da en popüleri, WordPress’tir. Biz, eğer bir blog açmak ve bundan para kazanmak istiyorsanız, sizlere WordPress’i öneririz.

Alan Adı ve Hosting Nereden Alınır?

Alan adı ve Hosting için güvenilir firmalar tercih etmeniz gerekmektedir. Yeterli, yeterliliklere ve belgelere sahip olan firmalardan alan adınızı ve hostinginizi almanız gerekmektedir. Çünkü başlangıçta pek bir önemi olmayabilir ancak ileriki süreçlerde web siteniz çok fazla trafik alır ve para kazanır hale gelirse ve güvenilir bir firma ile çalışmazsanız, bir bakıma sermayenin kaybı ile sonuçlanabilir. Bu sebeple sizlere güvenilir bir alan adınızı ve sitenizi barındırmanız için hosting’i alabileceğiniz güvenilir bir firma önereceğiz!

Hostinget! Hostinget ile uygun fiyatlarla yüksek performanslı bir hosting sahibi olmak çok kolay! Dilediğiniz hosting türünde hosting tercihinizi yapabilir, başlangıç için size en uygun paketi tercih edebilmenizi sağlamak için Hostinget’e danışabilirsiniz. Alan adınız için de sağlanabilen en uygun fiyatlarla, çok çeşitli TLD seçenekleri ile Hostinget.com üzerinden çok yakında alan adınızı da tescil edebileceksiniz.

Blog ile Para Kazanmak

Blog’unuzu açtınız, içerikler ile siteyi doldurdunuz ve siteniz artık trafik mi alıyor? Para kazanmak mı istiyorsunuz? Sektörünüz ile alakalı olarak satış ortaklıkları ile çalışabilirsiniz. Tabi ki bu her sektör için geçerli olmayabilir ancak şu anda size seçenek sunuyoruz. Google Adsense ile para kazanabilirsiniz. Neredeyse tüm sektörlerde bu seçeneği kullanarak, sitenize reklamları yerleştirip, ziyaretçileriniz reklamlar ile etkileşime girerse para kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra çeşitli reklam ağları bulunuyor, bunlara da başvurup, reklamlar ile gelir elde edebilirsiniz. İşte! blog ile aslında para kazanmak direkt bakıldığında kolay gözüküyor ancak içerik bir adım attığınızda zorluğu görüyorsunuz. Hadi kolay gelsin!

 

Alan adı, Hosting, SSL ve daha fazlası… Çok yakında hostinget.com!


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.