Bronz Nasıl Bir Renktir?


Bakır ve kalayın kullanılmasıyla oluşturulan bronz rengi kahverengiye yakın ancak parlak rengi nedeniyle biraz daha açık ve dikkat çekicidir. Kırmızı ve pembe renkleri de içerisinde barındıran bronz özellikle çeşitli ürün kaplamalarında, tekstil, eşya, dekor gibi ürünlerde kullanımıyla dikkat çeker.

Bronz Renk
Bronz Renk

Bronz ten rengi ise aynı alaşım renklerinin tendeki halidir. Günümüzde pek çok insan bronz tenin kendisine yakıştığını düşünerek solaryum merkezlerine gider ve teninde bu renk değişimini ister. Popüler bir renk olan bronz giyim, moda, eşya ve takılarda tıpkı tende olduğu gibi bir etkileşim sağlar. Yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada popüler olan bronz renk gündelik yaşamda oldukça sık tercih edilir. Kadınlar bronz renk desenli çantalar ile uyumlu olması açısından kıyafetlerini de ona göre seçer.

Renk uyumunun oldukça önemli olmasıyla beraber insanların bronz ten ile uyumlu kıyafetler ve takılar seçerek rengin özelliğini ön plana çıkartmalıdır. Bronz tenin kişiye kattığı farklı bir hava söz konusudur. Sarışın veya esmer tenliler için de oldukça tercih edilen bu renk, hemen her sektörde kullanılmasıyla dikkat çeker.

Çantalar, giysi ve aksesuarlar tıpkı ev eşyalarında olduğu gibi bu rengi popüler hale getirmiştir. Bronz renk gündelik hayatta oldukça alımlı ve şık gözüktüğünden özellikle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.