Burak Özçivit kimdir ?


24 Aralık 1984 tarihinde dünyaya gelen Burak Özçivit, babasının doğum yeri Gaziantep olduğundan aslen Gaziantep’li sayılmaktadır. 2001 yılında Kazım İşmen Lisesi’nden mezun olduktan sonra, üniversite sınavlarında Marmara Üniversitesi’ni kazanarak bu üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi’nde fotoğrafçılık bölümünde eğitim görmeye başlamıştır.

Kendisine küçük yaşlarından itibaren dış görünüşü itibariyle çok fazla övgü gelen Burak Özçivit, kabul ettiği yakışıklılığını değerlendirmeye almak adına 2003 senesinde Best Model of Turkey yarışmasına katılmış ve burada kendisi için “gelecek vaat eden manken” ünvanı verilmiştir.

Yarışmadan sonra Uğurkan Erez’le birlikte çalışmaya başlayan Burak Özçivit, Uğurkan Erez Ajans için pek çok defilede mankenlik yapmıştır. İki sene bu mankenlik yaptıktan sonra mankenliği bırakmıştır.

Best Model of The World’de dünyanın en iyi 2. mankeni seçilmiştir

Kendisi 2005 yılında Best Model of Turkey yarışmasında şansını tekrar denemek isteyen Burak Özçivit, o sene yarışmaya katılmasıyla birlikte Best Model of Turkey seçilen isim de olmuştur. Bu ödülünün devamında Best Model of The World’e de katılarak o sene dünyanın en iyi 2. mankeni seçilmiştir.

Bu başarıları kendisinin iyice yolunu açarak çok başarılı bir manken olmasına ön ayak olmuş; Network, Faruk Saraç, Tween ve Abbate gibi çok kaliteli markalarla çalışma fırsatı bulmuştur. Hem yurt içindeki defilelerle hem de yurt dışındaki uluslararası defilelerde sıklıkla boy gösteren Burak Özçivit, dönemin en başarılı ve en karizmatik mankeni olarak görülmüştür.

Burak Özçivit’in oyunculuk kariyeri

Kendisi keşfedildiği dönemlerden itibaren gittikçe başarıdan başarıya koşan bir mankenlik hayatına sahip olan Burak Özçivit, mankenlik camiasında uzun dönem yer aldıktan sonra kendisinin yakışıklılığını ve karizmatikliğini ekran karşısında değerlendirmek isteyen yapımcılardan çokça teklif almış ve bu tekliflerden ilkini 2006 yılında değerlendirmiştir.

2006 yılında yayımlanan bir yapım olan “Eksi 18” dizisinde ilk kez ekran karşısına geçen Burak Özçivit, bu dizide genç bir komiser olan Murat karakterini canlandırmıştır. Oyunculuğunun gayet beğenilmesinin hemen ardından bir sonraki sene 2007’de bu sefer sinema sektörüne atılım yaparak “Musallat” isimli korku filminde başarılı bir oyunculuk deneyimine daha imza atmıştır.

Aynı dönemlerde Kartal Tibet’in yönetmen koltuğunda oturduğu ve Kanal D’nin yayınladığı “Zoraki Koca” dizisinde rol alan Burak Özçivit, 2008 yılının yaz sezonunda yayınlanan “Baba Ocağı” isimli dizide de rol almıştır.

2009-2010 sezonunda yurt dışında çok ünlü bir gençlik dizisi olan “Gossip Girl”ün uyarlama dizisi olan “Küçük Sırlar”da rol alan Burak Özçivit, dizideki “Çetin” rolüyle çok sayıda genç hayran kitlesi edinmiştir.

Gelecek sezon süreçlerinde çok ses getiren “Muhteşem Yüzyıl” adlı dizide de rol alan Burak Özçivit, bu dizice Malkoçoğlu karakterini canlandırarak dış görünüşü itibariyle de karakterle bütünleşmiştir.

2013 yılında ise yayımlanan “Çalıkuşu” dizisinde Kamuran karakterini canlandıran Burak Özçivit, burada rol arkadaşı olan Fahriye Evcen’le bir takım yakınlaşmalara girmiş ve dizinin yayınlandığı dönemlerde ikilinin hakkında aşk dedikoduları yayılmıştır. Bu dizi bittikten sonra ikili bir sinema filminde başrolleri paylaşmış ve “Aşk Sana Benzer” isimli sinema filminde rol almalarından sonra ilişkilerini net bir şekilde açıklamışlardır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.