Burcu İsminin Anlamı


Burcu ismi köken olarak Türkçe kelimedir. Cinsiyet olarak kızlarda kullanılır. Günümüzde yaygın olarak bu isim Türkçe sözlüklerinde ilk anlam olarak güzel, hoş koku anlamına gelmektedir. İkinci anlam olarak da sakız ağacının tomurcuğuna da Burcu denilmektedir. Sakız ağacının tomurcukları çok güzel bir kokuya sahip oldukları için bu ismi almıştır.

Dolayısıyla en belirgin anlamı hoş koku olmaktadır. Bazı sözlüklerde üçüncü anlam olarak da dört beş yaşlarındaki erkek develer için de Burcu denilmektedir. Fakat bu anlam neredeyse kimse tarafından bilinmez. En bilindik anlamları birinci ve ikinci anlamıdır. Hem güzel bir anlama sahip olması hem de modern bir isim olması sebebiyle günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Burcu ismi Kur’an’da geçmemektedir.

Burcu, anlam olarak güzel koku olması sebebiyle geçmişten bu yana birçok şiirde, şarkılarda ve türkülerde yaygın olarak kullanılmıştır. İsim Kur’an’da geçmediği için bazı yazılar bu ismin kullanmanın caiz olmadığını söyler. Fakat bir ismin iyi veya kötü olması Kur’an’da geçip geçmemesine göre belirlenmez. Bu nedenle Burcu ismini kullanmak caizdir.

Burcu İsminin Analizi

 

Burcu isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Burcu ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Ön sezileri kuvvetli
U: Durgun, çok ağır hareket eden
R: Sert yapıya sahip
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan
U: Durgun, çok ağır hareket eden

Burcu İsminin Numerolojisi

Burcu isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
U: 25
R: 21
C: 3
U: 25

Burcu isminin numerolojik değeri: 76


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.