Cep telefonu suya düşerse ne yapılmalı?


Telefonunuz suya düştüğü ilk zamanlardan 3-4 saniye büyük önem taşıyor. Telefonunuz suya düştü ve bataryası da çıkmıyorsa hemen güç düğmesinden kapatın. Eğer bataryası çıkıyorsa hemen bataryayı çıkartın ve elektrik ile olan bağlantısını kesin.

Telefonunuz suya düştükten sonra bataryasını çıkardıktan sonra çıkartabileceğiniz tüm parçaları çıkartın sim kart, hafıza kartı vb. Daha sonra kurulayın. Telefonunuzun kulaklık deliğinden, şarz deliğinden ağzınızla suyu vakumlayabilirsiniz.

Telefonunuzun daha hızlı kuruması için saç kurutma makinası, klima gibi araçlar ile kurutmaya çalışmayın bu cihazınıza daha çok zarar verir, telefonunuzun entegreleri yanabilir.

Telefonunuz suya düştü kuruladınız ve şimdi telefonunuzu pirince gömme zamanı geldi. Telefonunuzu dolu bir kavanozun içerisindeki pirince gömünüz. Pirinç ortamdaki nemi aldığı için kısa sürece telefon kuruyacaktır. Ortam ne kadar havasız olursa daha çabuk kurur, bunun için kavanozu kullanınız. Pirinç dolu kavanozda telefonunuzu en az 24 saat bekletiniz.

Telefonunuz denize düşerse

Telefonunu denize düşerse eğer yine aynı şekilde pilini çıkartıp diğer bağlantıları çıkartıp daha sonra telefonunuzu tatlı suya yani deniz suyuna yatırmalısınız çünkü tuzlu su içerisindeki kristaller telefonunuza zarar verebiliyor. Telefonunuzu tatlı suya bırakın ve bu kristallerden arınmasını sağlayın. Bundan sonrki süreç yine prince yatırmak ve en az 24 saat beklemek.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.