Cep Telefonunda İşe Yarar 6 Özellik


Cep telefonu kullanmayan yoktur sanırım. Telefonları artık her alanda kullanabiliyoruz. Ancak telefonda bazı özellikler varki bilmeniz sizin açınızdan yararlı olacaktır.

CEP TELEFONUNDA İŞE YARAR 6 ÖZELLİK

Telefon

6 – Sahte Arama

İnsanlar bazı durumlarda istemediği halde bir yerlerde bulunabiliyor. Peki bu gibi yerlerde bulunduğunuz zaman sizi birisi arasa ve sizi o sıkıcı yerden kurtarsa istemez misiniz? İşte bu sahte arama tam buna göre yapılmış. Sizin ayarladığınız bir sürede telefonunuz biri arıyormuş gibi çalıyor ve ekranda numara çıkıyor. Gerisi size kalmış.

5 – Sesli Komut – Ok Google

Google, Android’li telefonlarımızın kilidini parola yazmadan açmamız için yeni fikirler denemeye devam ediyor. Android’in en son sürümünde sadece sesinizle oturum açmanızı sağlayacak bir işlev üzerinde çalışıyordu, hatta bu işlevi kullanıma sunmaya başladı. Bu özellikle ekran kilidi açmak için sadece sesinizi bir kere tanıtmanız ve ok google demeniz yetiyor. Yanlız “Ok Google” özelliğini kullanmak için bazı ayarları güncellemeniz gerekiyor.

4 – Telefonla Araba Kapısı Açma

Araba kapınızı uzaktan açmak için telefon kullanabileceğinizi biliyormuydunuz. Aradaki mesafe ne kadar olursa olsun anahtar elinde olan kişi arabanın yanında telefonla bekleyen kişiyi arayıp uzaktan arabanın kapı açma tuşuna bastığında kapılar açılacaktır. Bu işlem için aracın yanında bekleyen kişi araç kapısına telefonu yakınlaştırması yeterli olacaktır.

3 – Konuşarak Mesaj Yazma

Konuşarak telefonunuza metin yazmak için Google Klavye uygulamasına ihtiyacınız var. Uygulamayı indirip telefonunuza kurduktan sonra artık SMS ve WhatsApp mesajı yazarken açılan klavye ekranında mikrofon simgesi göreceksiniz. Bu mikrofon simgesine dokunarak konuşmalarınızı yazıya çevirebilirsiniz. Bunu çoğu kişi biliyordur ancak bilmeyenler için söylemek istedim.

2 – Ekran Kapalıyken Video Çekme

Bu özelliği bazen gizli gizli şaka amaçlı videolar çekmek için kullanabilirsiniz. İphone telefonunuzda Kilit ekranındayken kamera simgesine dokunarak ekranı yukarı doğru yarım kaydırın ve bırakmayın.Diğer elinizle kamera modunu videoya getirin.Kayıt butonuna dokunun. Home butonuna 3 kere çift tıklayın.Ekran kendiliğinden kararacak ve video kaydı devam edecek.Video kaydını bitirmek için kilit ekranını açın. Android telefonlardada bir uygulama ile bu özelliği kullanabilirsiniz.

1 – Cips Paketinden Kalem Yapma

Cipslerin ambalajından dokunmatik telefon kalemi yapabilir ve kullanabilirsiniz. Bunun için bir cips ambalajının parlak olan iç tarafını herhangi bir kalemin ucuna sarın. Bir bant yardımıyla o ambalajı kaleme sabitleyin. Ve kaleminiz kullanılmaya hazır. Cips ambalajına benzeyen herhangi birşeylede yapabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.