Deodorant Lekesi Nasıl Çıkarılır


Deodorant lekeleri zaman zaman can sıkıcı bir hal alabilir. Yanlış müdahaleler neticesinde, özellikle narin kıyafetlerinizde oluşan deodorant lekeleri sizi asla yalnız bırakmayabilir. Bu gibi  nahoş durumlarla karşılaşmamak, deodorant lekelerine elbisenizde yer açmamak için temizlikte dikkat etmeniz gereken birkaç hususu sizinle bu yazımızda paylaşacağız.

Kıyafetlerinizde çirkin bir görüntü oluşturan deodorant lekesini elbiselerinizden uzaklaştırmanızın ilk adımında lekeyi nemlendirmek gerekmekte. Nemlendirilmiş leke daha sonra deterjanla nazikçe ovalandıktan sonra eğer kumaş tipi de uygun ise çamaşır suyu ile sıcak suda, kumaş tipi uygun değilse sadece sıcak suda yıkanmalıdır. Kumaşın renginin bozulmaması içinse kıyafetinizi amonyakla silmelisiniz.

Özellikle temizliğinde hassasiyet ve dikkat isteyen yünlüler ve ipekliler gibi daha narin ku­maşlarda, amonyak ile suyu eşit miktarlarda karıştırılarak elde edilen karışım ile normal şekilde kullanılması daha iyi bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Kolay gelsin..


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.