Doğa Rutkay kimdir?


Doğa Rutkay televizyon ekranlarında hem sunucu hem de oyunculuk yapmıştır. Oyunculuk konusunda da oldukça başarılı bir bayandır. İzleyenler de Doğa Rutkayı çok beğenmektedirler. Doğa Rutkay otuz ekim bin dokuz yüz yetmiş sekiz tarihinde Ankara şehrinde dünyaya gelmiştir. Annesinin ismi Duru ve babasının ismi de Azizdir. Aziz bey en ünlü tiyatrocudur.

Doğa Rutkay
Doğa Rutkay

Doğa Rutkay beş yaşındayken anne ve babası ayrılmışlardır. Doğa Rutkay oyunculuk mesleği ile ilgilenmeye başlamıştır. İstanbul şehrinde Mimar Sinan üniversitesinde konservatuvarı bitirmiştir. Doğa Rutkay bu şekilde adım atmış oldu. Oynadığı tiyatro oyunlar şunlardır. Yirmi yedi numara ve averajdır. Sonra bir süre sunuculuk yapmıştır. Doğa Rutkay doğayla gece yarısı adlı programı sunmuştur. Doğa Rutkay iki bin on dört tarihinde Keremcan Kamal adında biri ile evlenmiştir.Doğa Rutkay kimdir hakkında hiç bir bilginiz yoksa bu siteden bilgilenebileceksiniz. Bundan hiç şüpheniz olmasın.

Doğa Rutkay bin dokuz yüz doksan sekiz tarihinde bir film ile başladı. Filmin ismi de çiçeği büyütmektir. Sonra başarılı bulunduğu için Günaydın İstanbul adlı bir dizi de yer almıştır. Ardından iki bin bir tarihinde de en çok sevilen aşkım, aşkım dizisinde yer almıştır. Doğa Rutkay kimdir? çok başarılı bir bayan oyuncu olduğu için Oya Aydoğan ile Halil Ergün ile birlikte pembe patikler adlı dizi de rol almıştır. İki bin dokuz tarihinde ise dersimiz Atatürk adlı bir filmde oynamıştır. Bu filmde Latife hanım karakterinde rol almıştır.

Doğa Rutkay evlilik dünyasına girdikten sonra güldür, güldür adlı komik show programında yer almıştır. Hala da güldür, güldür programında yer almaya devam ediyor. Ali Sunalın sunduğu güldür, güldür programı çok sevilmekte ve hayranları tarafından da bu program hiç kaçırılmaz. Sevilen program güldür, güldür programında Doğa Rutkay çok tanınmıştır. Doğa Rutkay güldür, güldür programında çok güldüren bir komedi oyuncusu olduğu için sosyal medyada takipçisi de çok fazla olmaktadır. Doğa Rutkayın yer aldığı film ve diziler de bunlardır. Ölü ya da diri, kandıramazsın beni, bayrampaşa, bendeniz Ayşegül, halk düşmanı, her şey aşk için, şeytan sofrası, dedem, gofret ve ben, aşkım, aşkım ve cumhuriyettir.

   

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.