Doğa Rutkay kimdir?


Doğa Rutkay 30 Kasım 1978 yılında tarihinde Ankara şehrinde dünyaya gelmiştir. Annesinin ismi Duru ve babasının ismi de Azizdir. Aziz bey ünlü bir tiyatrocudur. Doğa Rutkay televizyon ekranlarında hem sunucu hem de oyunculuk yapmıştır.

Doğa Rutkay
Doğa Rutkay

Doğa Rutkay beş yaşındayken anne ve babası ayrılmışlardır. Küçük yaşlardan itibaren oyunculuk mesleği ile ilgilenmeye başlamıştır. İstanbul şehrinde Mimar Sinan üniversitesinde konservatuvarı bitirmiştir.

Doğa Rutkay
Doğa Rutkay

Doğa Rutkay 1998 tarihinde bir film ile başladı. Filmin ismi de çiçeği büyütmektir. Sonra başarılı bulunduğu için Günaydın İstanbul adlı bir dizi de yer almıştır. Ardından iki bin bir tarihinde de en çok sevilen aşkım, aşkım dizisinde yer almıştır. Doğa Rutkay kimdir? çok başarılı bir bayan oyuncu olduğu için Oya Aydoğan ile Halil Ergün ile birlikte pembe patikler adlı dizi de rol almıştır. İki bin dokuz tarihinde ise dersimiz Atatürk adlı bir filmde oynamıştır. Bu filmde Latife hanım karakterinde rol almıştır.

Doğa Rutkay evlilik dünyasına girdikten sonra güldür, güldür adlı komik show programında yer almıştır. Hala da güldür, güldür programında yer almaya devam ediyor. Ali Sunalın sunduğu güldür, güldür programı çok sevilmekte ve hayranları tarafından da bu program hiç kaçırılmaz. Sevilen program güldür, güldür programında Doğa Rutkay çok tanınmıştır. Doğa Rutkay güldür, güldür programında çok güldüren bir komedi oyuncusu olduğu için sosyal medyada takipçisi de çok fazla olmaktadır. Doğa Rutkayın yer aldığı film ve diziler de bunlardır. Ölü ya da diri, kandıramazsın beni, bayrampaşa, bendeniz Ayşegül, halk düşmanı, her şey aşk için, şeytan sofrası, dedem, gofret ve ben, aşkım, aşkım ve cumhuriyettir.

Doğa Rutkay’ın Oynadığı Diziler

Güldür Güldür Show/Yeter/2013
Günaydın İstanbul Kardeş/Sadenaz/1998
Çiçeği Büyütmek/1998
Aşkım Aşkım/Layla Uzun/2001
Pembe Patikler/Zeliş/2002
Her Şey Aşk İçin/2002
Şeytan Sofrası/Lale/2002
Halk Düşmanı/Deniz/2004
Bendeniz Aysel/Aybike/2005
Avrupa Yakası/Esra/2006
Şölen/Şölen/2007
Kandıramazsın Beni/2009

Doğa Rutkay’ın Oynadığı Filmler

Cumhuriyet/Latife’nin Kız Kardeşi/1998
Şans Kapıyı Kırınca/Hostes/2004
Gen/Dr.Deniz/2005
Bayrampaşa:Ben Fazla Kalmayacağım/Gelin/2007
Dersimiz Atatürk/Latife Hanım/2009
Pak Panter/Gülizar/2010
Patlak Sokaklar:Gerzomat/Mary Jane/2012
Çakallarla Dans 2: Hastasıyız Dede/Leyla Şekerci/2012
Dedemin Fişi/Pervin/2016


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.