Domain Otoritesi Nasıl Yükseltilir?


Domain otoritesi (Domain Authority) bir sitenin arama sonuçlarında üst sıralarda yer alması açısından son derece önemlidir. Yapılan tüm çalışmaların faydasını görmek istenilen verimi almak için bu konuya önem vermek gerekiyor. web sayfasının düzenli olarak gerekli koşullar eşliğinde beslenmesi ile birlikte zaten artacak olan domain otoritesi, aşağıda belirteceğimiz ufak bilgiler ile daha da kuvvetlenecek ve süreklilik kazanacaktır. Şimdi domain otoritesinin nasıl yükseltilebileceğine dair ipuçlarına değinelim.

Domain otoritesi sitenin iç ve dış optimizasyonu ile doğru orantılı olarak gelişmektedir. Site içerisinde temel olarak sayfa arası geçişlerinin, kategorilerin ve resimlerin optimize edilmesi domain otoritesi açısından oldukça yararlıdır. Site içerisinde yapılan link çalışmalarının tutarlı bir şekilde ve düzenli olarak gerçekleştirilmesi, site yüklenme ve geçiş hızlarının artırılması ayrıca paylaşılan içeriklerin tamamiyle özgün olması gibi önemli konuların domain otoritesi sağlanması adına pozitif etkileri olduğunu kesinlikle belirtebiliriz.

Web sayfanızın optimizasyonunu kontrol etmek içinde birçok profesyonel site bulunuyor. Web sayfa url’nizi bu gibi sitelere yapıştırarak hangi bölümlerin sitenizi yavaşlattığını veya nerelerde kodlama yanlışı bulunduğu gibi bilgileri aktarmaktadır. Ayrıca çözümünü de sunmaktadır. Örneğin sitenizdeki bir resmin boyutu yüksek ise site bunu görüyor ve optimize edilmiş halini size sunuyor. Bunun yanı sıra site yaşınızında domain otoritesini yükseltmede etkisi bulunduğu belirtelim. Google için güvenilir olmanızı belirleyen etkenler arasında site yaşınız yer alıyor.

Takipçi ya da bir diğer deyişle müşterilerinize, sitenizde güzel, okunaklı ve ilgi çekici içerikler sunmalısınız ki sitede ziyaretçi süreniz yüksek olsun. Ziyaretçi sürenizin yüksek olmasıyla birlikte sosyal sinyallerinizi de kuvvetlendirebilirsiniz. Kullanıcı dostu arayüzler kullanarak buna katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal medya kanallarından alınacak backlinkler de google’ın sevdiği doğal paylaşımların etkisi domain otoritenizin güçlenmesini sağlayacaktır. Bir markaya sahipseniz de marka bilinirliğinizi artırarak müşterilerinizin domain adınızla sizi aratmalarına vesile olabilirsiniz. Kısacası tüm dijital pazarlama kanalları aracılığı ile sitenize trafik çekebilir, domain otoritesi konusunda web sayfanızı yükseltebilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.