Dünyanın En Büyük 8 Kedi Irkı


Bu kediler evci, belki de evinizde birlikte yaşamayı isteyeceğiniz türden. İşte dünyanın en büyük 8 evcil kedisi.

Savannah Kedisi

Savannah kedisi görünüş itibari ile vahşi bir kediyi andırsada aslında kendisi çok uysal bir ev kedisi. Afrika kökenli son derece zeki, duygusal bir kedi.

Maine Coon Kedisi

Dayanıklı bir karaktere sahip Maine Coon Kedisi eve karşı çok sorumlu ve ilgilidir. Dışarıda ise diğer kediler ile iyi anlaşabilirler, bazen dominat olabilirler.

Chausie Kedisi

Chausie kedisi, vahşi orman kedisi ile evcil kedisi çiftleştirmesi sayesinde dünyaya gelmiştir. İçlerinde hala vahşilik olabilirler ve bakımı zor kedilerdir. Ancak ev yaşamına gayet uyum sağlayabilirler.

Ragdoll Kedisi

Ragdoll kedisi, üremesi diğer kedilere nazaran daha azdır. Sakindir ve sakin görülürler.Ancak bazen cüssesi nedeniyle pati atması sıkıntı yaratabilir.

Ragamuffin Kedisi

Oldukça büyük bir kedi türüdür. Bununla beraber çok cana yakın ve sıcak kanlıdır, çocukllar ile harika iletişim kuran kedilerdir.

Norveç Orman Kedisi

İsmi her ne kadar orman kedisi olsada evcillerdir. Saf kan bir ırktır. Suya bayılan zarif bir kedidir. Tüyleri muazzam ve yumuşaktır.

Sibirya Kedisi

Çok zeki ve seven bir kedidir. Tırmanmayı çok sever ve yüksekten çok hoşlanır. Rusya’nın yerli ve doğal kedisidir, hemen her renkte olabilirler.

Amerikan Boptail Kedisi


Canlı hareketli ve uyumludurlar. Ev ortamında müthiş sevecen olurlar. Annesinin siyam kedisi, babasının ise tekir türü olduğu sanılmaktadır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.