E-Devlet İle Askerlik Yoklaması Sorgulama


Askerlik çağına giren gençler artık, askerlik işlemlerini E-Devlet üzerinden halledebilecekler. E-Devlet sayesine askerlik yoklama sorgulama artık daha kolay hale geldi.

Askerlik çağına giren gençler artık, askerlik işlemlerini E-Devlet üzerinden halledebilecekler. E-Devlet sayesine askerlik yoklama sorgulama artık daha kolay hale geldi.

Teknolojini gelişmesi nedeniyle artık tüm işlemleri internet ortamında halletmeye çalışıyoruz. Buna ayak uydurmak amacıyla artık E-Devlet üzerinden askerlik yoklamasını öğrenebileceksiniz. Daha kaliteli hizmet vermek amacıyla bu sisteme geçilme kararı verilmiştir. E-Devlet platformu üzerinden elektronik ortamda doldurmaları ve Aile Hekimine giderek askerlik yoklaması işlemlerini yaptırmaları yönünde Milli Savunma Bakanlığı – Sağlık Bakanlığı – Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı işbirliği ile yapılan çalışmalarda tamamlandı.

Asker adaylarımızın Askerlik Şubelerine gitmeden, internet ortamında gerekli başvuruları tamamladıktan sonra, Aile hekimlerine giderek işlemleri rahatlıkla tamalanması için böyle bir sisteme geçilme kararı alındı. Hazırlık aşamalarında “Askerlik Yoklaması” hizmeti, 02 Kasım 2016 tarihinden itibaren Manisa ilinde ve 10 Temmuz 2017 tarihinden itibaren Ankara ilinde pilot olarak uygulanmıştı. Denemelerin başarıyla tamamlaması sonucu 14 Mayıs 2018 tarihinden itibaren ülke genelinde kullanıma açılacak.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.