Ellerdeki ve Kollardaki Tüyler Nasıl Alınır


Bilindiği gibi ellerimiz ve kollarımızdan tüyler çıkmaktadır bazı kişiler üzerinde bu durum normal karşılanabiliyorken bazı bireyler üzerinde farklı olarak karşılanabilmektedir. Dış görünüşü üzerinde kötü bir iz bıraktığını düşünen kişiler ise bu tüylerden nasıl kurtulabilir.

Öncelikle Kol Tüyleri Nasıl Alınır

Bayanların güzellik sorunlardan biri olan “kol ve el tüyleri” nasıl alınır. Öncelikle bir yerden tüyler alınmak isteniyorsa mutlaka ki bir daha çıkmayacak şekilde bu tüyler alınmalıdır.

Tüylerden kurtulabilmek için öncelikle günümüzde sıklıkla rastlanılan tüy dökücü kremler kullanılabilir fakat şu duruma da dikkat edinilmelidir ki her reklamın ürününe güven olmaz. Kozmetik reyonlarda birçok krem bulunmaktadır. Bu kozmetik reyonlarda bulunan kremler parfüm kokuları ile üretilmiş ve rahat bir kokunun yanında tüy dökücü görevini de yapmaktadır.

Öncelikle;

El veya Kol tüylerinizi evde ağda ile alabilirsiniz. Önceden ısıtılmış olan ağdayı tüyün olduğu yere sürüp ardından bezi yapıştırdıktan sonra bekletip çekebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tüylerin çıkış yönüne değil tersi yöne doğru ağdayı çekmelisiniz. Kol tüyleri çabuk çıkmadığından dolayı bu şekilde yapılacak olan bir ağda 2 ay boyunca sizleri idare edebilmektedir. Kol tüylerinde ağdayı tercih etmekte olan bayanlar, kollarında sivilce oluşmasından rahatsız olabilmektedirler. Bazı bayanların tenleri hassas olduğundan dolayı yapılan ağdanın ardından sivilceler oluşabilmektedir.

Bu sıkıntıyı yaşamamak için ağda yapmadan önce o bölgeye bebek pudrası dökülmelidir. Bebek pudrası yumuşaklık sağlamakta olduğu için sivilcelerin oluşmasını önlemektedir. Tüylerinizden kurtulmak için epilasyon aletlerini de tercih edebilirsiniz. Epilasyon ile kısa bir süre içerisinde rahat bir şekilde tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Ağda veya epilatör uygulamasının ardından, ağda yapılan alana nemlendirici krem sürülmelidir ki tahriş oluşmasını önlesin.

Tüylerden kurtulmak için uzak durmanız gereken en önemli araç “jilettir.” Jilet ile alınan tüyler kol kısmında kararma yapmaktadır. Zira jilet hem kılların köklerini kalınlaştırmakta hem de tüylerin daha erken bir şekilde çıkmasına neden olmaktadır ve ayrıca jiletin farklı birçok zararlı etkisi de vardır. Kol tüyleri yumuşak ve ince tüylerdir. Fakat tüylerin nasıl alınması önemlidir. Ağda ile alınan kol tüylerinin tekrar çıkması zaman almaktadır. Tüylerden kurtulmak için satılan birçok ürün cilde zarar vermektedir ve sağlığa zararlıdır bu durumdan kaçınılmalıdır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.