Emzirme Sonrası Bebeklerde Kusma Sorunu ve Önlenmesi


Emzirirken bebeklerin kusması nasıl önlenir, Bebeğim süt emerken kusuyor ne yapmalıyım, Çocuğunuzu emzirirken kusuyorsa neler yapmalısınız.

Kusma, emzirmenin sıkça eşlik ettiği bir hastalıktır ve daha sık olarak herhangi bir patolojinin işareti değildir. Sindirim sisteminin olgunlaşmamış olmasından dolayı, bebekler midenin farklı bir şekline sahiptir ve midenin girişindeki sfinkterin az gelişmiş olması geğirme sırasında kusmaya neden olur. Bir bebek 12-18 aya ulaştığında, kusma genellikle doğal olarak durur.

Kusmayı önlemek için, beslenme sırasında dikey bir duruş seçebilir veya bebeğinizin beslenme sırasında birkaç kez sallanmasına yardımcı olabilirsiniz. Bebeğinizi besledikten sonra yatırırken, solunum sisteminde kusmuktan kaçınmak için üst gövdenin altdakinden daha yüksek veya başının yana döndürülmüş olması gerekir.

Yeterli miktarda sütün üretilmesine rağmen, kusma artarsa ​​veya kilo kaybedilirse, doktorunuza, ebe veya emzirme danışmanınıza başvurmalısınız.

Annelerin çoğu sık sık bebeklerinin kilo almamaları, gerekli süt miktarını emmemeleri ve bebeğin sadece anne sütü almaya yetecek kadar endişelenmediğinden endişe ediyorlar .

Her bebeğin büyüme hızı kesinlikle bireyseldir. Bir çocuk hızla kilo alabilir, diğeri ise yeterli miktarda süt içmesine rağmen yavaşça kilo alır. Ancak bu endişe için yeterli bir neden değildir.

Ek olarak, doğumdan sonraki birkaç gün içinde yenidoğanlar orijinal ağırlıklarının% 10’unu kaybederler.

Bu, bebeğin annenin rahminde olduğu doğumdan önce biriken sıvının ortadan kaldırılmasından kaynaklanan fizyolojik bir olgudur.

Başarılı emzirme koşullarında, bebekler genellikle 2-3 hafta içinde doğum ağırlığına döner.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.