Erkeklerde Saç Dökülmesi ve Tedavisi


Aslında bakarsak saçlarımızın dökülmesine bir çok nedene bağlıyabiliriz.En önemli olan ise neden döküldüğüdür.Genelde normal bir insanda dökülen saç sayısı günlük olarak 200 tel dir.Bu sayı normal olarak kabul edilmiştir.

Saç Dökülmelerinin Nedenleri

Stres; Stres nedenli dökülmeler çok fazladır.Stres genel tüm hastalıklarda olduğu gibi saç dökülmelerinde de büyük bir rol oynamakta.Ve saçları dökülen bir kişi bu konuyu sorun yaparak strese girerse bu saçlarının dökülmesinde daha büyük bir rol oynamaktadır.

Beslenme; Beslenme hayatımızda çok önemli bir rol oynar. Yanlış beslenme vitamin eksikliği ile birlikte saç dökülmeleride yaşananabilir. Demir ve A vitamini eksikliği en büyük neden olabilir.Dengeli ve yeterli miktarda beslenmek bu konuda çok önemlidir.

Travma; Eğer ağır bir travma geçirmişseniz,ani ve hızlı bir şekilde saç dökülmeleri ile karşılaşabilirsiniz.

Erkek Saç Dökülmesi

Yukarıda yazılan tüm nedenler ve hastalıkların ortadan kaldırılması için,gıdalara önem verip iyi bir takviye aldığımız da ve neden olan sorunların hepsini çözdüğümüzde bu tarz sorunları önleyebiliriz.Fakat günümüzdeki büyük sorunlardan biride erkek tipi saç dökülmesidir.Hayatınızı olumsuz etkiler ve psikolojinizi bozabilir.Uzun süreli ve gerçekten sabır isteyen bir tedavi yöntemi vardır.Erkek tipi saç dökülmelerinde genellikle saçlarda incelme görünür.Ardından alnımızın kenarlarından yani şakaklardan açılmaya başlandığını görebilirsiniz.Bu tip sorunlarda tedavi uygulanmaz ve ya önlem alınmazsa kellik kesin bir sonuçtur.

Tedavi; Öncelikle şunu unutmamakta fayda var,erkek tipi saç dökülmelerinde tedavi süreci uzun sürmektedir.1 2 ay içinde çözülecek bir olay olmadığından üzülerek hüsrana uğramanız kaçınılmazdır.

Biotin; Günlük olarak 5 mg takviye alınır.Saçları kalınlaştırır.3 aydan sonra etkisini göstermeye başlar.

Tretin; A vitamini türevleridir.

Lazer Tarakları; Saç dökülmelerinin durdurduğunu ve saç kaltesi bakımından zenginleştiridiği biliniyor.

Dermaroller; Genelde saçlı bir deride kullanılmalıdır.O bölgedeki kılcallaşmayı oldukça yükseltmektedir.

 


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.