Fatura Ödeme Merkezi Açmak İçin Gerekenler


Genç nüfusa sahip bir ülke olmamız hasebiyle girişimcilik konusunda oldukça atılganız, bir kesim sürekli tetikte bekliyor ne iş yaparız diye ve fatura ödeme sistemleri hep markajda, ama fatura ödeme merkezi kategorisinde yeni bir iş yeri açmak veya bir fatura ödeme sistemine sahip olmak isteyenler dışında girişimcilik hamlesini daha önce yapmış ve ek işler peşinde koşan ve hali hazırda gelir idaresi başkanlığına kayıt olup gelir elde etmeye başlamış olan esnaf kesimi de var. Yani ilk bilgimizi bu kısımda aktarmış olalım, fatura ödeme merkezi açmak isteyenler isterlerse kendi işyerlerinde ek olarak bu işi yapabilir veya yeniden bir girişimcilik örneği gerçekleştirerek ıfırdan bir işletme açabilirler.

FÖM açmak için ne gerekir?

fatura ödeme merkezi
fatura ödeme merkezi

Peki fatura ödeme merkezi açmak için ne gerekir sorusunun cevabını detaylandıralım.

• Vergi mükellefi olmak
• Ticaret odası kaydı
• Belediyeye dair yasal izinler (ruhsat)

Yukarıda ki işlemlerin hepsi su akar yolunu bulur cinsinden ve kiraladığınız dükkan da herhangi bir sorun olmaması durumunda çok basit ve maliyetsiz şekilde halloluyor. Sadece ticaret odası yıllık 380 lira bir bedel ister ve vergiye kayıt olmak adına belirli bir muhasebesel ücret vardır 500-700 lira arasında buda muhasebecinize bağlı olarak değişir.
Teferruat olan kısımları geçtiğimize göre şimdi gerçekten fatura ödeme merkezi açmak için gerekenler kısmına geçebiliriz. Teferruat dediğime bakmayın, yukarıdaki maddeler tabi ki elzem ancak daha elzem olanlar ise esnaflığa dair işletmenizi açmadan önce ve açtıktan sonra yapacağınız tercihlerde.

Öncelikle bu işi yapabilmek için müsait olan bir dükkan bulmalısınız, kirası ekonomik olmalı ve cephesi kesinlikle caddeye bakmalı çünkü sürüm ile gelir elde edebileceğiniz bir iş bu.

İşletmenizi açtıktan sonra mobilya, dekorasyon ve reklamasyon işlerinde minimum maliyeti tercih etmelisiniz. Çünkü işyerinizin henüz ne kadar kazandıracağı belli değil ve sizi üzebilir bu noktadaki tercihler. Zaten ilerleyen zamanlarda telafi edebileceğiniz unsurdur bu tür şeyler. Mesela ışıklı reklamlar yerine ışıksız. Kaliteden ödün vererek alınmış mobilyalar başlangıçta maliyetlerinizi yarı yarıya düşürecektir ve amortisman süreniz kısalacaktır. En nihayetinde sizin yapacağınız işin getirisi ortada ve uzun süre sonucunda birike birike artacak müşteriniz.

Benim için en önemli konu da esnafın ön yüzüdür. Müşteri ile kim iletişim kuracak? Bu neden önemli biliyor musunuz. Müşterilerinizin sürekliliğinin önemli olduğunu unutmayın bir gelen kişi bir daha gelmiyorsa eğer sizin orada kalıcı olma ihtimaliniz kalmamış demektir.

Bu bilgiler ışığında bir fatura ödeme merkezi açmak için tıklayınız; Fatura ödeme merkezi bayilik

Kaynak: https://www.faturaodememerkezi.com/


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.