Gebelikte Denize, Havuza ve Kaplıcaya Girmek


Suyun kaldırma gücüyle beraber vücuda binen yük bir hayli azaldığından hamile kadın rahatlar. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta girilen suyun temiz olmasından emin olmaktır.

Eğer havuza girilecekse suyun temizliğinden emin olmalısınız. Şüpheli durumalarda kesinlikle herkese açık havuzlara gebe kadınların girmesi önerilmemektedir. Konu suyun temizliği ise deniz her alanda havuzdan daha güvenilir bir seçenektir. Fakat deniz suyuna kanalizasyon suyu karıştıysa bu olay bir hayli ciddi sonuçlar doğurabilir. için kıyı seçerken temizliğinden emin olduğunuz bir kıyı seçmeniz hem sizin, hemde bebeğinizin tehlike altında olmaması açısından önemlidir.

Sabahın Erken Saatleri En Uygun Zamandır

Hamile
Hamile

Hamile kadınların denize girmesinde bir sakınca olmadığını hatta daha iyi bir eylem olduğunu belirttik. Gebe kadınlar denize girerken günün sıcak olmayan saatlerini seçmeleri gerekiyor. Sabahın erken saatleri denize girmek için uygun bir saattir. Hamile kadın denizden çıktığında ıslak vücudu ile gezmemeli ve hemen kurulanmalıdır.

Denizden çıktından sonra en kısa sürede ılık bir duş alması faydalı olacaktır.Bronzlaşmak için güneşin altında haddinden fazla kalmak yanlış bir harekettir. Uzun süreli aşırı sıcakta durmak düşük riski yaratabilir. Ayrıca bu durumu yaşayan hamile kadınlar sıcak çarpmasına sebebiyet veren unsurları engellememiş olurlar. Günün en sıcak saatlerinde hamile kadınlar denize girmemelilerdir. Bu saatlerde bol sıvı tüketip ve istirahat etmeleri gerekmektedir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.