Gece Kremi Nedir? Faydaları Nelerdir?


Gece Kremi Nedir?

Vücudumuzun geri kalanı tüm organlarımız gibi cildimiz ile bütün günü aktiviteleri’den yorgun düşmekte ve besinlerden zayıf düşmektedir. Dolayısı ile geceleyin tazelenmesi gereksimi duyar. iş ve gece kremleri ve besinler ile cildimizin kaybettiği nemi geri vermek ile yükümlü olan kremlerdir. Gece kremleri gündüz kremlerinden bir takım önemli farklılıkları vardır. bunların başında’da kıvamlarının daha yoğun olması gelir. Çünkü besinlerden daha zengindirler. gündüz olması gereken ve gece bir takım ihtiyaç duyulmaz. gibi güneşten korunmak gibi Bunun Yerine Gündüz kaybedilen nemin yerine koymak kaybedilen vitaminlerin takviye etmek ile gece kremleri yükümlüdür. İşte bunun için cildimize en uygun olan yakıcı kremlerini kullanmamız halinde cildimizin beslenmesi tazelenmesi gerektiği gibi yerine getirilmesidir.

Gece Kremi Nasıl Kullanılır?

Gece kreminin görevi gündüz kaybedilen nemi yeniden tesis etmek anlamına gelir. Yakıcı kremlerinin temel görevi gündüz kaybedilen nem dengesini yerine getirir. Yine gündüz tüketilen vitaminlerin mineralleri ve diğer besleyici maddeleri yerine koymaktır. Ancak bunları yapabilmesi için ancak cildimizin alt tabakalarını ulaşabilmesi gerekir. Birinci koşul gece kremi kullanmakta zorluk çekebilir ama cildi temizlemeye çok büyük emeği vardır. Akşam saatlerinde yatmadan önce cildimize uygun bir temizleme maddesi ile cildimizi temizledikten sonra yine cildimiz için gece kullanılan gece kremi doğru seçim olduğundan ve gece kremini yüzümüze yuvarlak hareketler ile yedirmeliyiz. Burada yapılacak olan hafif bir masaj gece kreminin içinde düzenekleri daha iyi nüfus etmesini sağlayacaktır. Hiç unutulmaması gerekende kremi yüzümüze sürmekteyiz.

Gece Kreminin Faydaları Nelerdir?

Vücudumuzun Geri kalanı gibi temizlenme, yenilenme, tazelenme, dinlenmek gibi faaliyetleri gece uyuduğumuz saatlerde yaparız. Çünkü uyku sırasında harcadığımız enerji azalır. Kan dolaşımı hızlanır ve daha rahatlık ile hücrelerimiz tazelenirler. İşte gece kremleri’de bu nokta cilt hücrelerini faydası olur. Gece kremlerinin zengin besin içerikli, Zengin nem oranı kolaylıkla cilt hücrelerinden gider uyku sırasında. Üstelik gündüz kremlerinde olduğu veya olması gereken bir takım maddeleri gece kremlerine koymak gerekmez.

Örneğin gece uyurken güneş ışınına maruz kalmadığımız’da Güneş koruyucu gerekli değildir. Buna karşılık cildimizi yenileyecek olan bir yan ile güneşe hassasiyeti olan meyve asitleri gibi retinol gibi maddeler gece kremlerinin için de sürdüğümüz zaman gece uykuda yeterli edebilir. Ve cildimizin tahsiş olmasına yol açmaz. Cildimizi yoğun bir şekilde beslenemsi için gece kremlerinin vaz geçilmez bir özellik taşımaktadır. üstelik yavaş yavaş emilen özellikleri sayesinde cildimizin kuruluğunu’da elde etmiş olurlar.

Gece Kremini Kimler Kullanabilir?

Gece Kremleri Her yaşta kullanılabilir. Tabi’ki yetişkinlikte çünkü çocukluk ve yetişkinlik dönemlerinde cildimiz henüz gelime döneminde her hangi bir takviyeye gerekmez. Ancak ergenlik döneminde çıktıktan sonra yani yirmili yaşlarda itibaren cildimizin hisleri artmaya başlar. Bunun için gece kremleri seçerken ve yaşımıza ve cilt kırıklıklarımıza uygun bir seçim yapmamız doğru olur.

Örneğin yirmili yaşlarda daha hafif yağdan geçen kremlerini tercih etmek gerekirken otuzlu yaşlardan itibaren besleyici özelliği artan anti oksidanlar’dan gece kremlerine doğru tercihimizi değiştirmeliyiz. Sıklı yaşlardan itibaren ise özellikle hazmedilen nemi yerine koyan cildimizde güneşin dış etkenleri yol açtığı zararları gidermeye yönelik anti oksidanlar zengin gece kremlerine doğru tercihimizi doğru kullanmalıyız.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.