Gupse Özay Kimdir?


Gupse Özay’ın hayatı

İzmir doğumlu olan Gupse Özay, 30 Mayıs 1984 tarihinde dünyaya gelmiştir. Annesi mimar, babası avukat olan Gupse Özay’ın ailesi Çerkes kökenlidir. Gupse Özay’ın isminin Çerkesçe anlamı “canımın içi” anlamını taşımaktadır. Çocukluk ve gençlik yıllarının hepsini İzmir’de geçiren Gupse Özay, üniversite çağlarına geldiğinde Ege Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünü kazanmış ve okul yılları boyunca aktif bir öğrencilik hayatı geçirmiştir.

 

Üniversite hayatına devam ederken okuldaki arkadaş grubuyla beraber çektikleri “Yaman Yaşamışım” adlı belgeselle adından söz ettirmeye başlayan Gupse Özay, bu belgesel sayesinde grup halinde ödüle layık görülmelerinde vesile olmuştur. Okulu bitirdikten sonra pek çok yapım şirketinde çalışmış, TRT’nin ka

gupse özay
gupse özay

drosunda görev almış, dizi setlerinde kendine bir yer edinmeye çalışmış ve magazin dergilerinde yazarlık deneyimi edinmiş olan Gupse Özay, tüm bu iş deneyimlerinden sonra tamamen kendini reklam sektörüne vermiş ve 4 sene boyunca aralıksız reklam metni yazarlığı yapmaya başlamıştır. 4 sene sonrasında reklam sektöründen de tamamen ayrılmaya karar vermiş ve kendini dizi sektörüne kaptırmıştır.

O dönem “Yalan Dünya” dizisinin yazarı olan Gülse Birsel‘in, Gupse Özay’ın videolarını Youtube aracılığıyla izleyip çok beğenmesinin ardından yaptıkları telefon görüşmesiyle Gupse Özay, Yalan Dünya dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve “Nurhayat” adlı karakteri canlandırmaya başlamıştır. Aynı dönemlerde Dacia markasının araba reklamı filmlerinde de rol alan Gupse Özay, 2012 yılında gerçekleştirdiği bu iki deneyimine dizi hayatını 2 sene daha aralıksız sürdürerek 2014’e kadar devam etmiştir.

Dizinin sonlanmasının ardından, senaryosunu da kendisi yazdığı “Deliha” filmiyle izleyicinin karşısına geçen Gupse Özay, sırf bu sinema filmi için 15 kilo almıştır. Bu emeği ve çabası da onun mesleğine ne kadar titizlikle yaklaşan bir oyuncu olduğunu göstermektedir. 2015 yılında da “Ters Yüz” adlı filmde yer alan Gupse Özay, Yalan Dünya’daki oyunculuğundan sonra Deliha filmindeki kusursuz taklit yeteneği sebebiyle 2015 yılında 20. Sadri Alışık Sinema Ödülleri’nde “yılın en iyi kadın oyuncusu” ödülüne layık görülmüştür.

Gupse Özay – Barış Arduç ilişkisi

2014 yılında çekilen ve baş rollerini paylaştıkları Deliha filminin setinde tanışan Barış Arduç ve Gupse Özay, bir süre sonra bir ilişki yaşamaya başlamışlardır. İlk zamanlar profesyonelce davranıp ilişkilerini saklamaya çalışsalar da bir gece eğlenmeye gittikleri Beyoğlu’nda magazin muhabirlerine yakalandıklarında ilişkileri ortaya çıkmış ve itiraf etmek zorunda kalmışlardır. 2 senedir aralıksız devam eden ilişkilerinde mutlu olan ve olması gereken seviyeyi elde eden çift, bundan sonraki süreçte de ilişkilerinde bu seviyeyi korumaya dikkat etmektedirler.

 


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.