H.A.A.R.P projesi nedir? ne için yapılmıştır?


H.A.A.R.P projesi yani orjinal adı ile “High Frequency Active Auroral Research Program” olarak bilinen ama detayları ve işlevi hakkında gizemlerle dolu olan bir projedir.

Amerikan deniz güçleri , Amerikan hava güçleri, Alaska Üniversitesi’nin katıldığı H.A.A.R.P Projesi 33 dönüm arazinin üzerine kurulan 180 antenle dünyanın iyonosferini incelemek, yüksek etkili radyo sinyalleri gönderen gözetim teknolojisidir. başlarda bilinmiyordu ancak tepkiler üzerine riskleri açıklandı ve ne kadar doğru ve etkilerin nelerdir tam olarak bilinmiyor.

Bazı kaynaklara göre bu sistem istenildiği zamanlarda, istenildiği yerlerde depremler meydana getirme gibi rahatsız edici özelliklerde sahiptir.

H.A.A.R.P. Merkezi neresi?

HAARP, Alaska’da askeri üstün yakınlarında ve kimsenin girmediği özel bir alanda kurulmuştur. Bunun nedeni ise; Alaska’nın dünya’da ki elektromanyetik kuşakların özel bir kesişim bölgesinde bulunması ve aynı zamanda çok korunaklı ve gözlerden mümkün olduğunda uzak bir yer olmasıdır.

H.A.A.R.P fikri kimden çıktı?

tesla
Nikola Tesla

H.A.A.R.P. (Yüksek frekanslı etkin güneşsel araştırma programı) ABD tarafından iyonosferin özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzre Alaska’da sürdürülen çalışmadır. Haarp, Pentagon’un kontrolünde ve ABD ordusunun hizmetinde olan önemli bir projedir. Proje ABD Silahlı Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütülmektedir.

Bu fikir, ilk kez Sırp asıllı ABD’li bilim adamı Nikola Tesla tarafından ortaya atılmıştır. Tesla’nın bu konudaki çalışmaları FBI tarafından el konulmuştur ve daha sonra incelendikten sonra şuan ki haline getirilmiştir. Haarp iyonosferin ısıtılması ve burada bir takım değişmeler yapılarak etkilerinin incelenmesi için başlatılmış bir projedir.

Elektromanyetik dalgalar üzerine birçok deneyin yapıldığı bu alan uçaklar için çok tehlikelidir. Bu yüzden bu bölgede uçak kontrol merkezi kurulmuştur. Uçağın yaklaştığı fark edilirse antenlerin enerji faaliyeti otomatik olarak durmaktadır.

H.A.A.R.P projesine neden ihtiyaç duyuldu

Resmi kaynaklara göre 6 yıldır çalışmaların yapıldığı bu yer Alaska’da Gakona bölgesinde ABD’ye ait askeri bir üssün bulunduğu konumdadır. ABD’den açıklanan resmi bilgiler göre HAARP teknolojisi iletişimi güçlendirmek ve iletişimin daha kaliteli olmasını sağlamak için yapılan ve üzerinde çalışılan bir proje.

Elektro manyetik sistemler ile çalışan araçların, deniz altıların, radar sistemlerinin, sismik sistemlerin, yani yer altı inceleme gibi aygıtların gözlem kalitesi, petrol doğal gaz gibi zenginliklerin kolayca bulunması, bazı füze ve uçakların saldırıdan önce havada imha edilmesi gibi çok önemli, son derece etkili özellikleri gerçekleştirebileceği ABD yetkililerince söylenmektedir.

Bu teknolojide kullanılan frekans aralığı 2.8 – 10 MHz arasıdr, çıkış gücü ise resmi kaynaklar göre 3.6 Gidawatt kadar çıkabilmektedir. Eğer merkez sadece 1 saat boyunca çalışsa Hiroşima’ya atılan atom bombası kadar enerjinin ortaya çıkacağı hesaplanmıştır. Fakat bu merkezin yılda 4-5 kere ve sürekli olmayıp vuruş modunda seri ve güçlü atışlar üreterek çalıştığı açıklandı.

HAARP projesinin zararları

HAARP projesi eğer art niyetli kullanılırsa yapay deprem yapmaktadır ve dünyada bunun tartışmaları gün geçtikçe çoğalmaktadır. Fay hatlarını etkilediği için depremler yapbildiği tartışma konularından biridir. Özellikle İran, Pakistan, Haiti, Türkiye, Yunanistan ve Filipinler’de yaşanan elektrik kesintileri ve depremlerin sorumlusu olarak HAARP gösterilmektedir. Bu depremler ile ilgili iddia ise yaşanacak olayları önceden bilen illuminati kart oyunlarında yer alan kartlardır. “Deprem Projektörü” ve “Uluslararası Hava Organizasyonu” olarak geçen kartların HAARP’ı anlattığı düşünülmektedir. Ancak bu varsayımlar bilimsel kanıt değeri taşmadığı için HAARP projesinin yaptığı düşünülenler bir teori olarak kalmaya devam edecektir. Bu proje aynı zamanda iklimleri de etkileme gücüne sahiptir.

Bulutlarda gözüken ve açıklanamayan garip şekiller meydana getirmektedir. İzler dünya’nın bir çok yerinde gözlendiği üzere dalgayı andırır yada yoğun bulutların birden kesildiği görülür. Yandaki şekilde gözükmektedir.HAARP projesi; kutuları eritip yerinden oynatabilir, ozon tabakası ile oynayabilir. Okyanus dalgalarını kontrol edebildiği gibi bazı uyduların düşmesine de neden olur.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.