Havuza Girerken Dikkat Etmemiz Gereken 5 Olay


Yaz aylarının gelmesiyle havuz sektörü en ön plana çıkan sektörlerden birisidir. Deniz kum ve güneş, doğru şekilde kullanıldığında faydalıdır. Fakat Bununla birlikte,sakarlıklar da meydana gelebilmektedir. hadi bu sakarlıklara veya dikkatsizlik olan olaylara hep birlikte göz atalım.

1 : GÜNEŞ KREMLERİ

Güneş kremleri temel olarak güneşe çıkmadan 20 – 25 dakika önce sürülmelidir.
Burada dikkat etmemiz gereken nokta, güneş kremlerinin etkinlik açısından 2 temel gruba ayrılmış olmasıdır. Özellikle kimyasal yoldan etkili olan güneş kremleri 20 dakikadan sonra etkinlik göstermeye başlayacaklarından,  denize girmeden hemen önce sürmek, gecikmeli bir etkiye neden olur. Haliyle Bu durum, güneş yanığı olma riskini arttırır. Günümüzde güneş koruyucu ürünlerin bir kısmı suya ve terlemeye dayanıklı olarak lanse edilip piyasaya sürülmekte olsada bu özelliklere çok da fazla güvenmemekte fayda vardır.

2 : HAVUZA DÜZGÜN ATLAMAK

Aslında yüzmede en riskli ve en tehlikeli alanlardan biri, suya atlama aşamalarıdır. Boyun kırılması, boyun zedelenmesi, fıtık veya birçok fiziksel rahatsızlıklar, genellikle suya yanlış atlama sonucunda olmaktadır. Suya yanlış atlama durumunun önüne geçmek için özellikle çok çalışmak ve antrenman yapmak gerekmektedir. aksi halde göbeğinizin üstünde suya çakılırsanız geri dönüşü olmayacak hasarlara maruz kalabilirsiniz.

3 : SÜTYEN SORUNU

Diyelimki tatile gittiniz ve umursamayarak bir sütyen seçtiniz. Daha sonrasında ise bu sütyenle birlikte denize girdiniz. Şans eseri kalitesiz bir sütyene denk geldiyseniz işiniz biraz zor. Zira bu tür sütyenler tuzlu suyu gördüğünde gevşemeye ve kendini salmaya başlar. Haliylede denize girerken sütyenli,  çıkarkende sütyensiz olabilme ihtimaliniz yüksektir.

4: KALABALIK HAVUZ

Havaların ısınmasıyla insanların serinlemek için tercih ettikleri yerlerin başında gelen yüzme havuzları, çok kişinin ortak kullandığı alanlardır. Havuza giren kişilerin hijyen kurallarına uymamaları sonucu pek çok hastalık ortaya çıkmaktadır. Bunların başında idrar yolları enfeksiyonu gelir. Havuzlar, çocuklar ve erişkinlerden kaynaklanan farklı mikroplarla doludur. İdrar, gaita ve kusmuk yüzenler için, pek çok sağlık riski taşır.Havuzlardaki dezenfektan düzeyi yeterli değilse mikroorganizmalar çoğalarak, hastalıkların nedeni olur.

5 : BİKİNİNİN ÇÖZÜLME İHTİMALİ

Tek seferde çıkarılabilecek bikinilerin yanı sıra, yanlardan bağlanabilen iplikli bikinilerde bulunmaktadır. Sırf moda olsun diye iplikli modelleri tercih eden bayanların, resimdeki gibi bir görüntüyle karşılaşmaları, haliyle kaçınılmazdır. Siz siz olun bu tür moda zırvalıklarından kaçının. Amaç tatil yapmak ve dinlenmek, gösteriş yapıpta rezil olmanın bi anlamı yok.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.