İyi Bir Nasıl Yastık Seçilir?


Doğru bir yastık seçmek, gecenizi kaliteli bir uyku çekerek geçirmenize yardımcı olabilir. Piyasada çok fazla yastık türü olmasından dolayı sizin için doğru yastığı seçmek zor bir iş gibi görünebilir. Birkaç tavsiyeyi aklınızda bulundurarak uyku tarzınıza uygun yastık bulabilirsiniz.

  1. Uyku pozisyonunuzu değerlendirin. Bu, kendinize iyi bir yastık seçmek için ilk yapmanız gereken şeydir. Genelde yana doğru mu, sırtüstü mü yoksa yüzüstü mü yattığınızı düşünün. Sırtüstü uyuyanlar boynu taşıyıp destek sağlayan ince yastıkları tercih etmeliler.
  2. Dolgu materyalinizi seçin. Köpük yastıklar sertten yumuşağa birçok yoğunlukta olabilir. Hafızalı köpük, vücudunuzun şeklini alarak basınç noktalarını hafifletir. Lateks, küf ve mantar dayanıklı bir malzeme isteyenlere uygun bir seçenek sunar. Kuş tüyü yastıklar dolgusunun yerini değiştirerek gerekli desteği sağlamanıza yardımcı olur.
  3. Daha fazla para harcamaya hazırlıklı olun. Piyasadaki en ucuz yastığı seçmek, genellikle yüksek kalitelilere göre daha çabuk eskiyebilecek düşük kalitede iç dolgu anlamına gelir.
  4. Yastık satan dükkanlara gidip test edin. Böylece birçok yastık seçeneğiniz olur. Yastığı kullanarak dükkandaki yatakta genelde uyuduğunuz pozisyonda uzanın. En az üç ya da dört farklı yastığı deneyin ve kişisel rahatlık seviyenize göre seçiminizi yapın.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.