Kayıp Kıta MU Hakkında Bilinmeyenler


Kayıp Kıta Hakkında Bilinmeyenler

Kayıp Kıta(MU) varlığıilk kez 19. Yy’ da gezgin ve yazar olan Augustus Le Plongeon tarafından savunulmuştur. Kayıp kıta Augustus Le Plongeon’a göre, Büyük Okyanus’ta bulunuyor. Ayrıca bu esrarengiz kıtanın 14 bin yıl öncede batarak kayıplara karıştığı da söylentiler arasında yer alıyor. Günümüzdeyse bilim adamları tarafından son derece önemli ve efsanevi görülüyor.

Augustus Le Plongeon’a Göre Kıtanın Ortaya Çıkışı

mu kıtası

Ünlü gezgin aynı zamanda da yazar olan Augustus Le Plongeon, Yukatan’da yer alan Maya kalıntılarını incelerken bu bölgede Mayalar’ın Antik Mısır’dan dahi eski medeniyet olduğuna dair yazılara rastladığını belirtmiştir.

MU kelimesi de, 1864 senesinde Landa alfabesini kullanan Troano Kodeks’in yanlış çevrilmesiyle birlikte ortaya çıkmıştır. Brasseur tarafından Mı olarak ifade edilen bu kelime aslında, bir felaket sonucunda batan bir ülke için atıfta bulunulduğu söyleniyor. Le Plongeon, sonradan kayıp toprakları da Atlantis’le bağdaştırarak sözde Atlantik Okyanus’un da ki, batan kıtaya dönüşmesini sağlamıştır. Le Plongeon hatta eski mısır medeniyetini de, kıta batması sonucunda mülteci konumuna düşen Kraliçe Moo aracılığıyla kurulduğunu söylemiştir. Daha sonra diğer mültecilerinde, Orta Amerika’ya kaçarak Maya uygarlığı yarattıkları iddiası da yine Augustus Le Plongeon’a aittir…

Kıta da Üstün Irkın Varlığı!

İddialardan biri de bu kıtada, oldukça gelişmiş medeniyetlerin varlığıydı… Kayıp Kıta(Mu) battıktan sonra medeniyetten sadece belli bir grup sağ kalmıştır. Bu grup Amerika kıtasına giderek, Maya medeniyetini kurmuştur. Kraliçe Moo’yu takip eden grupsa, Kuzey Afrika’da Antik Mısır medeniyetini kurmuşlardır. Le Plongeon zihninde yer alan MU kıtası tabi ki Atlantis kıtasıydı diyebiliriz. Aslında Plongeon tezi, o zamanda da çok fazla bilim çevreleri tarafından ilgi görmedi. Bu kıtayı aslında ünlü eden, Churchwall olmuştur.

Churchwall düşüncesiyle Le Plongen düşüncesini birbirinden ayıran önemli konuysa iddialarını Hindistan’a bağlamasıydı. Bu yüzden de Mİ kıtasını Atlantis’ten ayırıp Pasifik Okyanus’una yerleştirmişti. Hatta ünlü mühendis Churchwall, Hindistan’da iki tane din adamına rastlayıp onların elinde antik dilde yazılmış kil tabletlerin olduğunu iddia etmiştir. Aslında Churchwall’a göre bu tabletler de, Pasifikte olduğu varsayılan MI kıtasından bahsediliyordu.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.