Koç Burcu Özellikleri


Koç Burcu (21 mart – 20 Nisan)

Yönetici Gezegeni: Mars
Grubu: Ateş
Uğurlu günü: Salı
Uğurlu sayısı: 9
Uğurlu taşı: Pırlanta
Uğurlu renkleri: Ateş Kırmızısı, Narçiceği
Uğurlu çiçekleri: Lale, gelincik, papatya
Uğurlu kokuları: Manolya, lavanta
En belirgin özelliği: Cesaret
En büyük emeli: Zafer
En büyük hatası: Acelecilik
Zayıf noktaları: İç güdüsellik, sabırsızlık, saflık
Aşkta uyumlu olduğu burçlar: Aslan, Yay
Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: Aslan, Yay
Sekste uyumlu olduğu burçlar: Koç, İkizler, Terazi

Burç uyumu

Çok iyi: Aslan, Yay

İyi: Boğa, İkizler, Kova, Balık

Kötü: Yengeç, Terazi, Oğlak

Koç burcunun genel özellikleri

Koç burcu Zodyak’ın ilk burcudur, bu nedenle yeni başlangıçları ve doğumu temsil etmektedir. Koç insanı doğaldır ve hayattan zevk alır. Taze ve saf yapısı ile etrafındakileri de yapmacık tavırları ile yormaz. Hayatın tadını çıkarmak ve hayatın ona sunduklarının tadına varmak isterler.

Koç burcu etrafındakilerinin hareketini onaylayıp onaylamadığı ile ilgilenmez bu yüzden koç burcuna egoist ve bencil gözü ile de bakarlar. Koç burcu her koşulda rahattır ve düşüncelerini açıkça belli ederler başkalarına kendisini ispatlama derdi olmadığından doğuştan gelen bir önderlik ruhu içerisindedirler.

İnatçıdır ve küçük detaylarda boğulmayı sevmez, parçanın bütününü görmekte üstüne yoktur. Koçlar Ivır zıvır ile uğraşmaz ve bunlar ile uğraşmayı başkalarına bırakır. Bir sorun olduğunda açık ve dürüst davranırlar bu da karşı tarafında yaralanmasına yol açsa da bu onların istemeyeceği bir şeydir. Doğallığından ödün vermek yerine karşı tarafı kırmak onlara hep mantıklı gelmektedir.

Sürekli acele bir işi varmış gibi bir izlenim bırakır. Girdikleri her ortamda kolayca uyum sağlarlar. Öncü nitelik taşıdığı için de eyleme yönelik ve hareketlidir. İddialıdır, her şeyi en iyi kendisinin bildiğine inanır ve dik kafalıdır. İlişkilerinde yöneten taraf olmak ister ve bağımsızlığına çok düşkündür. İçlerindeki başarılı olma isteği hiç kaybolmaz. Mars tarafından yönetildiğinden Mars’ın özellikleri çok belirgindir. Mars enerji verir, gerilim yaratır ve tehlikeyi sever. Ateşli, cesur, saldırgan, özellikleri vardır. Bu yüzden kavga etmeye meyilli olabilirler. Çabuk parlayan bir yapısı vardır, ama asla kinci değildir ve siniri çok çabuk geçer. Fazla düşünmeden, kavga eder gibi konuşabilir ve açık sözlülüğüyle insanları kırabilir. Konuşması akıcıdır ama karşısındakini etkilemek için abartıya kaçabilir. Başkalarına yardım etmeyi sevse bile temelde kendine dönüktür. Aslan burcu gibi kendine çok beğenir.

Koç burcu kadını özellikleri

Koç burcu kadını yerinde duramayan cıvıl cıvıl yapısıyla dikkat çeker. Oldukça esprilidir, atletik, alımlı ve narin bir yapısı vardır. Hoşlanmadığı ya da rahatız olduğu şeyleri dile getirmekten çekinmez. Toplum içerisinde cazibe ve farklılıkları ile ilgi odağıdır.

Koç burcu kadını hırslı yapısı olduğundan dolayı iş hayatından oldukça idealisttir. Aklına koyduğunu sabırla yapar ve yolundan dönmez. Çalışkandır ve zamanını kullanmasını iyi bilir.

Arkadaş çevresinde yokluğu belli olur. Espirili, anlayışlı ve sempatiktir ama içten içe biraz huzursuzdur. Kendini sürekli tenkit eder. Dostları onun için çok önemlidir ve fedakarlık yapmaktan çekinmez. Dostluğa ve arkadaşlığa çok önem verir.

Her konuda mükemmeliyetçidir ve tenkitler onu kırabilir. Ailesine ve evine çok düşkündür. Hareket halinde olmayı sevdiği için sürekli bir yerlere gitmeyi ve spor yapmaktan keyif alır.

Koç Burcu Kadınının Olumlu Özellikleri

Mükemmel bir arkadaş canlısıdır koç burcu kadınları sıcakkanlılığı ve cana yakınlığı ile etrafındaki kişiler tarafından oldukça sevilir. Çok eğlenceli ve neşelidirler. Enerjisi hiç bitmez sürekli enerjiktir. Onunla arkadaşlık kuran kişiler koç kadının yanında sıkılmak nedir bilmezler. Entelektüel ve kültürlüdürler, hemen hemen her konuda bilgi sahibidirler.

Genellikle iş hayatında çok başarılı olurlar ve başarılı birçok insanın burcunun koç olduğunu gözlemleyebilirsiniz. İnsanlara yardım etmekten hoşlanırlar. Çok merhametlidirler. Hatta bazen o kadar merhametlidirler ki etrafında ki insanlar bu duygusundan faydalanır. Koç burcu kadını tuttuğunu kopartır. Bir işi gerçekten yapmak istiyorsa o işi mükemmel bir şekilde başarıyla sonuçlandırır. Cazibeli ve dikkat çekici kadınlardır koçlar. Çok dürüsttürler, kötü bir şey yapmış bile olsalar bunu saklamazlar gerekirse söylerler çünkü yalan söylemek koç kadınına göre bir davranış değildir.

Koç burcu kadını lider özellikte olduğu için bulunduğu ortamda lider konumuna gelirler. Toplumda fikir olarak önde yürürler ve diğer insanlar sadece onları takip etmekle yetinirler.

Koç Burcu Kadınının Olumsuz Özellikleri

Koç kadınlarının özgüvenleri vardır ama her zaman eksik yanları vardır. Çok fazla harcama yaparlar. Tutumlu değildirler bu da birikim yapmalarını engeller. Çok fazla eğlenceye düşkün oldukları için çok zengin olsalar bile çoğu zaman ceplerinde para kalmaz. Etrafında ki insanların kendisinden her konuda fikir almasını isterler. Biraz benmerkezci düşünceleri vardır, bazen bencil olabilirler. Çoğu zaman belli etmeseler de kırılgan yapıları vardır. Aşk hayatında hastalık derecesinde kıskançtır koç kadını. Sevdiği kişiyi herkesten, her şeyden kıskanır. Ayrıca aşk hayatında değişken bir yapısı vardır bir anda sevebilir ve bir anda soğuyabilir. Çok sinirli ve sinirlendiğinde tepkilerini aşırı gösterir. Koç burcu kadını çok aceleci ve sabırsızdır bir şey olacaksa hemen olmalı düşüncesindedir. Dik kafalıdır, kendi bildiğini okur eğer bir şey onun için siyahsa siyahtır, beyazsa beyazdır. Kendi doğruları kendisine yeter.  Bazen insanlarla kavga edebilir.

Koç Burcu Kadınına Ne Tür Hediyeler Alınabilir?

Koç burcu kadını rengarenk bir kişiliğe sahip olduğu için sadece duygunuzu geçirmek yetecektir.

  • Çok renkli bere takımı onun için çok iyi gelebilir,
  • Renkli takılar,
  • Taşlara da çok önem verir,
  • Spora düşkünlüğü çok fazladır, bunları göz önüne alınabilir.
  • Bardağa resmini yaparak ve altına isimlerinizi yazarak ve duygunuzu geçirerek verirseniz o yine bu hediyeyi sevecektir.

Koç burcu kadını için hediye seçmekte çok fazla zorlanılmaz.

Koç burcu erkeği özellikleri

Koç burcu erkeği kendine güvenir ve hareketlidir, bu yönleri ile toplumda hemen fark edilirler.

Otoriterdir ve otorite kurmaktan keyif alır. Dik başlıdır bazen hata yapsa da bunu kabullenmez ve bencil davranışlar sergileyebilir. Özgürlük ve fedakarlık tam da koç burcu erkekleri içindir. Yardım etmeyi ve sorumlulukları paylaşmayı sever. Başkalarından emir almak hoşlarına gitmediği için iş kurmayı severler ve girişimci bir ruha sahiptirler. Maddi anlamda da özgür olmayı severler. Koç burcu erkeği kırıldığı zaman son derece agresifleşir ve sözünü sakınmadan konuşur. Bu sırada kırıcı eleştiriler yapmaktan da çekinmez. Ev hayatına düşkün olduğu gibi dışarı hayatını da sever. Bu onun hareketli yapısından kaynaklanmaktadır, evinde durmayı ve huzurlu olmayı da sever.

Koç burcu erkeği aşırı meraklıdır

Koç burcu erkeği aşırı derecede meraklıdır. Her şeyi sorgular ve araştırır. Bu özelliği bazen bıktırabilir ne yapar eder merak ettiği konunun sonucunu öğrenir. Koç burcu erkeği içine sığmaz derecede heyecanlı bir yapıya sahiptir. Heyecanını zapt etmek de bir  hayli zorlanır. Bir kaç konuyu aklından geçirdiğinde ancak rahatlar aksi takdirde hafakanlar basar.

Koç burcu erkeğinin dediği olmalıdır. Bunun aksi bile düşünülemez. Verdiği reaksiyonlar oldukça fazladır. Onun için çevresindekiler kendisinden çekinir korkar ve bulaşmak istemez. Bunun sebebi ise liderlik vasfının baskın olmasıdır. İyi otorite sağlar.

Koç burcu erkeği çok cömerttir

Koç burcu erkeği çok cömerttir. Parasını ileriyi düşünmeden sonun kadar harcayabilir. Merhametlidir. Yardımseverdir. Sokaktan geçen hayvanlara bile çok şefkat merhamet gösterir. Nerede bir ihtiyacı olan görse hemen yardım eder. Üstelik yardımının sınırı yoktur. Oldukça sorumluluk sahibidir. Aynı anda ailesinin arkadaşlarının çevresinin sorumluluklarını o üstlenir. Arkadaşlıkları sıkı ve dostluk çerçevesindedir. Dostları için hiç düşünmeden her şeyini feda edebilir.

Koç burcu erkeği özgürlüğüne aşırı düşkündür. İşini de eşini de özgürlüğüne müdahale ettirmez. Kimseye hesap vermeyi sevmediğinden kendi işini yapacaktır. Yöneticiler kumandanlar, liderler, müdürler genelde koç burcundan çıkar.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.