Kuantum Nedir?


Günümüzde fizikçiler tarafınca sıkça açıklanan, çoğu insanın bildiğini tahmin ettiği ancak bilmediği kuantum en kısa açıklaması ile doğru görülen kuralların altında mutlaka farklı doğruların olduğunu bildiren kuram şeklinde ifade edilebilmektedir. Doğa ve evrendeki sistem üzerinde yer alan pek çok farklı kurallar, insanlar tarafından kabul görmüş ve bu yolda yapılan açıklamalar, esas olarak alınarak işlemler sürdürülmektedir.

Ancak kuantum kuramında sistem ve doğa yerine yalnızca insanlar dikkate alınmaktadır. Oldukça küçük sistemlerin ve atom altı parçacıklarının meydana getirdiği sonuç eden kuantum, yapılan gerçek gözlemlerinin altında bile farklı gerçek gözlemlerin oluşabileceğini ortaya sunmaktadır.

Kuantum Düşünce Tekniği Ve İslam

Kuantum
Kuantum

Dünya üzerindeki insanlar tarafından genel olarak düşünmek ve ıslarla daha fazla düşünmek olarak adlandırılan kuantum tekniği, günümüzde yer alan bazı dinler ile birlikte de ilişkilendirilmektedir. Ülkemizin de yer aldığı ve milyarlarca insanın inandığı İslam dini için kuantum düşünce tarzının ilişkilendirilmesi sıkça karşımıza çıkmaktadır. İslam dinine inanan Müslümanlar, Allah’tan bolluk, huzur, bereket ve sağlık için sürekli olarak istekler yapmakta ve bu isteklere dua adı verilmektedir.

Allah’a yalvarmak ve ibadet etmek, her gün sürekli olarak tekrarlanan bir işlemdir. Bu bilgilere göre kuantum düşünce tekniği ve islam hakkındaki en temel bağlantı, ısrar ile dilemek ve istemektir. Bilinen doğru ya da yanlışların altında yeniden doğru ve yanlışlar olabileceğini savunan kuantum düşüncesinde, tekrarlamalar yapılmaktadır. Ayrıca şükretmek teriminin İslam’da ve kuantumda olduğu bilgisi de verilmektedir.

Kuantum Düşünce Tekniği Nasıl Uygulanır?

Sağlıklı bir yaşam ve stresten uzak kalabilmek adına, son dönemlerde başvurulan kuantum düşünce tekniği için, bilinmesi gereken bazı önemli içerikler bulunmaktadır. İnsanlar tarafınca sorulan kuantum düşünce tekniği nasıl uygulanır sorusu için sürekli olarak olumlu düşünmeniz gerekir cevabı verilmektedir. En basit örnek ile yüksek bir noktadan atlayamam diyen kişilerin, ben buradan kesinlikle atlarım demelerini alışkanlık haline getirmeleri gerektiği konusuna vurgu yapılmaktadır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.