Leyla İsminin Anlamı


Leylâ Kelime Anlamı

Leylâ, Arapça kökenli bir isimdir.  TDK’nin Kişi Adları Sözlüğüne göre Leylâ, gece demektir. İkinci anlamı saçları gece gibi simsiyah olan kadın demektir. Leylâ, Arabi ayların son gecesidir. Leylâ, denilince ilk akla bir Arap efsanesi olan ‘Leyla ile Mecnun’ aşk hikayesi gelmektedir. Efsaneye göre Leylâ, vefalı bir aşıktır.

Leylâ İsminin Analizi

L: Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eder.

Y: Geçmişindeki üzücü olayları unutmaz.

L: Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir.

Leyla İsminin Numerolojisi

Numerolojik analiz ismimizdeki her harfin alfabedeki sırasına göre karşılık gelen sayısal değerin toplanması ile elde edilir, Leyla ismine ait numeroloji;

L : 15

E : 6

Y : 28

L : 15

A : 1

Leyla isminin numerolojik değeri: 65

Leyla Numeroloji Analizi

Doğuştan lider özelliklerine sahipsiniz. Bulunduğunuz ortamlarda her zaman fikri sorulanlardansınız. Çok hırslısınız ve bu hırsınızı işinizde kullanmaktan çekinmiyorsunuz. Lider olmanızın verdiği hükmedici tavırlarınızdan kaçınmalısınız. Bazen sıkıcı olabilirsiniz. İşinizde aceleci davranmamalısınız işinize biraz daha özverili yaklaşın. Karar alırken kimsenin fikrini umursamıyorsunuz. Çevrenizdeki insanların fikirlerine önem gösterin.

Leyla İsminin Özellikleri

Potansiyel güçleri öz güvenleridir. Yaratıcı fikirlere sahipler ve egoları yüksektir. İş hayatında amacına ulaşmak için zekalarını kullanırlar. Hırslı, olumlu, kararlı ve kendine güvenir ve liderlik özelliği ön plandadır.

Leyla İsminin Kullanımı

Türkiye’de 176.089 kişi Leyla ismini kullanmaktadır. Türkiye’de en çok kullanılan 222. isim Leyla’dır. İstanbul’da Leyla isimli 29.185 kişi bulunmaktadır.

Leyla İsmi Caiz Mi?

İsim konulurken Kuran’da geçen bir isim konulması güzeldir ancak Kuran’da geçse de esas olan anlamının güzel olmasıdır. Kuran’da geçmesine rağmen Kezban(yalancı) gibi anlamı bakımından kötü olan isimlerin konulmaması gerekir. Leyla ismi Kuran’ı Kerim’de geçmemektedir. Leyla isminin anlamına ve özelliklerine bakıldığında konulmasında hiçbir sakınca görülmemektedir.

Leyla isminin Arapça yazılışı;

ليلى

Leyla kızınız hayırlı olsun


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.