Muhsin Yazıcıoğlu sözleri


Muhsin Yazıcıoğlu, Türk siyasetçi, Ülkücü lider.Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı, 19, 20, ve 23. dönem TBMM Sivas milletvekili ve Büyük Birlik Partisi’nin kurucusu ve ilk genel başkanıdır. 25 Mart 2009 tarihinde helikopter kazasında Kahramanmaraş’ta şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti.

 • Ben Türk’üm Türk esir olamaz. Ben Türk’üm Türk bayraksız olmaz. Ben Türk’üm Türk devletsiz olmaz. Ben Türk’üm Türk ezansız olmaz. Ben Türk’üm hürriyetsiz olmaz.
 • Bir saniyesine bile hakim olamadığımız, hükmedemediğimiz bir hayat için, bir dünya için bu kadar fırıldak olmanın anlamı yoktur. Düz yaşayacağız, düz duracağız, düz yürüyeceğiz, dik duracağız, doğru gideceğiz.
 • Türkiye, doğudan batının, batıda ise doğunun kutsallarına küfredilmeyen bir dünya arzulamaktadır. İki medeniyet arasında onurlu bir ortaklığın tesisi için çalışmak istemektedir. Türkiye, sahip olduğu birikim, coğrafi konum, istikrarlı siyasi ve ekonomik yapısıyla bunu gerçekleştirmeye muktedirdir. (İngiltere Lordlar Kamarası’ndaki konuşmasından)
 • Canıyla, kanıyla kurduğu cumhuriyeti ve devleti çocuklara emanet eden bir başka millet yoktur. Bizlere de bugünlerden çocuklarımıza emanet ediyoruz. Ancak çocuklarımıza daha güçlü Türkiye, tertemiz bir çevre, yaşanılabilir doğa, demokrasiyle taçlandırmış ve borçsuz bir devlet bırakmak zorundayız. Milletimizin temel taşı olan ailede huzuru, saygıyı, insan onuruna yakışır şekilde yaşama imkanını sağlamalıyız.
 • Benim arkamda derin ABD, çeteler, holdingler yok. Benim arkamda derin millet var.
 • Bu ülkenin çocukları dağlarda karlar altında ülkelerini savunurken, siz deri koltukların üstünde masaya serdiğiniz kağıtların üstünde fantezi yapamazsınız.

 • Türkiye’de Tıp Bayramı diye bir şey olamaz. Türkiye’nin sağlık verileri, gelişmiş ülkeler düzeyine eriştiğinde bugün, bayram olarak kutlanabilir.
 • Ölüm inançsız insanlar için korkun bir sondur ama inananlar için ne kadar zevkli bir başlangıçtır.
 • Dün işgal devletleri topla, tüfekle süngüyle paylaşmak için gelmişlerdi. Bugün de ekonomiyle, siyasetle, hayali vaatlerle ülkemizi işgal ve parçalanmaya çalışmaktadır. İşgal ve parçalamaya çalışmaktalar.İşgal planları hiçbir zaman noktalanmışlardır. Tarihi süreç değişik senaryolarla ve farklı araçlarla devam etmektedir ve edecektir. En önemlisi bize Sevr’i dayatan ve başaramayanlar şimdi asimetrik savaşla bu sonuca ulaşmak istemektedirler.
 • Türkiye’deki gündem, enerjisini içeride tüketilmesin neden oluyor. Enerjisini içinde harcayan Türkiye, kendi merkezli dünya gündemi oluşturma şansına sahip değildir.
 • Barış dini olan İslam eğer terörle ilişkilendiriliyorsa, bu ya cahillikten ya da kasıttan kaynaklanmaktadır. (İngiltere Lordlar Kamarası’ndaki konuşmasından)

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.