Nagehan Alçı Kimdir?


Nagehan Alçı, 1977 yılında İstanbul’da doğdu. Babası avukat, annesi kimya mühendisi olan Negahan Alçı, lise öğrenimini İstanbul Erkek Lisesinde yaptı. Yükseköğretimini ise Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamladı.

Nagehan Alçı
Nagehan Alçı

Gazetecilik hayatına, 2001 yılında Hürriyet gazetesinde stajyer olarak başladı. Ayrıca 31. Gün programında da stajyer olarak çalıştır. Daha sonra Çukurova Medya Grubuna geçti.

6 aylık Management Trainee (MT) eğitimi aldı. Çukurova Medya Grubuna bağlı Akşam gazetesinin dış haberler servisinde çalıştı ve gazetenin pazartesi röportajlarını yaptı. Yine gruba bağlı Sky Türk TV’de bazı belgeseller hazırladı. Show TV’de dış haberler servisinde görev yaptı.

Alçı, Akşam gazetesindeki köşe yazılarına 2007 yılında başladı. SkyTürk’de Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turgut ile “Sosyal Bilgiler” adlı bir program yaptı.

Kısa bir süre Habertürk’te Pelin Batu ile birlikte “Sınırsız” adlı programda yorumculuk yaptı. Daha sonra Kanal 24’te “Nerede Kalmıştık” programında sunucu ve yorumcu olarak görev yaptı.

2011 yılından itibaren Beyaz Tv’de “Medcezir” programında ve Cnn Türk’te “Dört Bir Taraf” programında yorumculuk yapmaya başladı. 2012 yılında köşe yazarlığı yaptığı Akşam gazetesinden ayrılan Alçı, Milliyet gazetesine geçti. Halen Milliyet gazetesinde köşe yazılarına devam etmektedir.

2010 yılında Rasim Ozan Kütahyalı ile evlenen Alçı’nın, bu evlilikten Ayşe Ela ve Betül Yasemin adlarında iki çocukları oldu.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.