Nişantaşı Üniversitesi Sahibi | Kurucusu Kimdir?


Nişantaşı Üniversitesinin kurucusu : İlk önce ilgili vakfı, daha sonra da üniversiteyi kurmuştur.  Üniversitesi’nin kurucusu kimdir sorusunun cevabı ise Levent Uysal’dır.

2012 de kurulan Üniversitenin bir çok tanıtım afişlerinde rol oynayan Levent Uysal, tanınan birisidir. Üniversite’nin reklam için yaptırdığı afişlerde ön plana çıkmaktadır. Metrolarda, duraklarda, otobüslerde görebilmeniz mümkündür. Nişantaşı Üniversitesi’nin hakkında nerede reklam var ise Levent Uysal’ı görebilmeniz de mümkündür. Tercih dönemlerinde de değişik kanallarda Levent Uysal’ı kendi Üniversitesi’ni anlatırken görebilmeniz mümkündür. Nişantaşı üniversitesi özel, kar amacı gütmeyen bir eğitim kurumudur.

Levent Uysal

Levent Uysal, Çukurova Üniversitesi’nin kurucularından olan Doçent Doktor Cevdet Uysal‘ın oğludur. Annesi Kayseri’li, babası ise Mersin’lidir. Levent Uysal Nişantası Üniversitesi’nin kurucusu olmakla birlikte aynı zamanda sahibidir. Levent Uysal kendi Üniversitesi’nin tanıtımı için reklamları için çok yüklü miktarda para harcamıştır. Nişantası Üniversitesi’nde paralı okuyan kişilerin burslu okuyan kişilere göre daha da azdır.

Nişantaşı Üniversitesi

Dolayısıyla anlaşıldığı gibi burslu okuyan öğrencilerin daha fazla olması Üniversitesi’nin gelir ve giderlerinin karşılandığını göstermektedir. Nişantaşı Üniversitesi Akademik bakımdan oldukça zengindir. Üniversite’nin bölümlerinden bahsedecek olursak; ekonomi, sivil hava ulaştırma işletmeciliği, bankacılık, sosyal ve sosyoloji gibi birden fazla önemli bölümler vardır. Bunun yanı sıra  yeni medya ve yönetim bilişim sistemleri gibi modern bölümler de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra  her öğrencisine burs vermekte olan bir üniversite olarak bilinmektedir.

Nişantaşı Üniversitesi Nerededir?

Nişantaşı Üniversitesi

İsmet Paşa Mh., Abdi İpekçi Cd No:89, 34030 Bayrampaşa/İstanbul, Türkiye

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.