Oğlak Burcu Genel Özellikleri


Gezegeni : Satürn

Element : Toprak

Uğurlu Taşı : Kehribar

Uğurlu Günü : Cumartesi

Uğurlu Rengi : Gri , Bej

Oğlak burcu, sadakatli, erdemli ve çok güvenilirdir. Mesafeli yapısının ardında çok sıcak kanlı bir insan vardır. İyimserdir ve insanları çok sever. Bu burç sakin yapısıyla da tanınır. Maddiyata pek önem vermez. Manevi değerlerine çok bağlıdır. Etrafınca çok inançlı olarak bilinirler. Kolay kolay tartışmaya girmezler. Kavgacı değildirler. Oğlak burcunun tek olumsuz özelliği çok inatçı olmasıdır. Sağlam ve sessiz bir yapısı vardır. Oğlak sorumluluktan hoşlanır. Mantıklı ve zekidir.

İş Hayatı

Oğlak burcu neredeyse işinin başında sabahlayabilir. Bu çalışmasının dışında da eve bol bol iş götürür. Hayatının büyük bölümünü kariyer planları kapsar. Çalışkanlığının yanında yaratıcıdır. Resim, heykel gibi el sanatlarında başarılı olabilir. İş hayatında genellikle bardağın dolu tarafını görür. Her işe olumlu yaklaşır. İşinde kendini sürekli geliştirir. İş yerinde karşılaştığı problemlere sıra dışı çözümler üretir.

Genel olarak baktığımızda, tek işle yetinmeyip kendisine yeni iş fırsatları yaratır. Sanat dalları öğrenir, el becerisi kurslarına katılır. Bu öğrendiği bilgileri değerlendirip ek gelir olanağına dönüştürür. Zaten el becerisinde doğuştan yetenekli olduğundan dolayı sıra dışı tasarımlar yapması mümkündür.

Aşk Hayatı

Oğlak burcu aşk konusunda temkinlidir. Birine teklifte bulunması uzun zaman alabilir. Duygularından emin olması gerekir. Ancak karar verdiği zaman, işi fazlasıyla ciddiye alır. İlk buluşma kusursuz bir şekilde önceden tasarlanmıştır. Oğlak planlıdır. Daima kolunda saat bulunur. Buluşmaya saatinden önce gelir. Her konuda eksiksiz bir sevgili arar. Yapı olarak ciddi ve duygusal insanlar onu korkutur. Oğlaklar, sağlam ve güvenilir insanlardır. Esneklik göstermezler. Boğa kadar inatçı değildir ya da Akrep gibi direnç göstermez. Ama eğer haklı bir nedene dayanıyorsa inandığı şeyi sonuna kadar savunur.

Dürüst ve açık sözlüdür. Düşüncelerini söylemeye çekinmez. Ona soru sorduğunuzda size dürüst, açık bir cevap verecektir. Oğlaklar aşkta sadakat arar. Toplum içinde onu mahcup etmeyecek sevgili arar. Hırslı ve ileriye dönük planları olan kişileri sever. Eğer sağlam bir ilişki kurmak istiyorsanız, her konuda onun fikrini alın. Güvenilmeyi severler.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.