Öksürük Nasıl Geçer?


Öksürük Nasıl Geçer?

Öncelikle öksürüğün sebebi anlaşılmalıdır. Astım nezle, grip, reflü, sinüzit, verem, alerji gibi pek çok şey öksürüğe sebep olabilir. Geçmeyen ve sebebi bulunamayan bir şekilde öksürüyorsanız ve öksürük şurupları gibi çeşitli takviyeler etki etmiyorsa doğal tedavilere yönelebilirsiniz.

Öksürük Kesici Doğal Tedavi Yöntemleri

  • Kuru Öksürük Çayı

1 bardak kaynamış süte 7-8 tane gül hatmi bitkisi koyun ve bir taşım daha kaynatın. Ilıyınca için. Öksürük geçene kadar günde iki bardak için.

  • Ayva Çayı

Kurutulmuş bir tutam ayva yaprağını kaynayan 1 bardak suyun içine atıp birkaç taşım kaynatın. Ilıyınca süzüp için. Öksürük geçene kadar günde iki defa bu çayı tüketin. İsterseniz içine bir tatlı kaşığı bal ekleyebilirsiniz.

  • Bal ve Limon

Küçük bir kaseye bir yemek kaşığı balı alın ve üzerine yarım limonun suyunu sıkın. İsterseniz kaşıklayarak ya da 1 su bardağı ılık suda eriterek içebilirsiniz. Sabah ve akşam iki kere öksürük geçene kadar için.

  • Zerdeçal

Birçok faydası bulunan zerdeçal öksürük kesme konusunda da büyük fayda sağlıyor. Bir bardak ılık suya bir çay kaşığı zerdeçal koyup karıştırın ve günde bir bardak için.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.