Oturma şekliniz kişiliğiniz hakkında ne diyor?


Vücudunuz sizin hakkında pek çok şey söyler. Genelde bazı şeyleri farkında olmadan otomatik olarak yapıyoruz. Yaptığımız bu iç güdüsel hareket bizlerin karakterine, duygularına, korkularına ışık tutmaktadır. İşte, oturma şeklinizin karakteriniz hakkında söylediği şeyler.

Dizlerini birbirine yakın olarak oturmak


A Pozisyonunda oturan kişiler yaratıcı ve büyüleyicidir. Yani dizlerini birbirine yakın tutan, ayakları ayrı oturmayı seçen insanlar daha yaratıcı olurlar. Bu kişiler bazen çocuksu tavırlara da sahip olabilir. Bir işe uzun bir süre konsantre olmak bu insanlar için zor işlerden birisi. Birden fazla iş yapmak yerine tek bir işe yönelmek bu insanların daha çok hoşlarına gidiyor. Zamanın tutumlu kullanılmasını oldukça önemsiyorlar ve boşa giden zamandan haz etmiyorlar. Genelde bu kişinin çevresindeki insanlar, kendini rahat hissediyor. Yani böyle oturuyorsanız etrafınızdakilere güven ve samimiyet veriyorsunuz, kısaca sevilen birisiniz.

Bacak bacak üstüne atmak


Bacak bacak üstüne oturmayı seven insanlar, oldukça zengin bir hayal gücüne sahip ve oldukça enerjik insanlardır. Bu kişilerin yaptığı işler ve düşündüğü planlar çevredeki insanlar tarafından takdir görmekte. Sürekli yeni fikirler, projeler üretmekse bu insanların en sevdiği şeyler arasında. Seyahat etme, yeni yerleri görme bu kişilerin zevk aldığı şeyler arasında. Rutin bir hayat ise sevmedikleri şeylerden biri. Yeni şeyler öğrenmek için can atan bu insanlar, sosyal alanlarda oldukça girişken ve aranan bir isim. Değişimi, yeni şeyler denemeyi seven bu kişiler, sahip oldukları enerji ile de pek çok insanı kıskandırıyor. Bu kişiler için mutlu olmak oldukça önemli. Ayrıca tek düzelik bu kişilerin uzak duracağı şeylerden birisi.

Dizleri ayrı ayakları birbirine yakın olarak oturmak


Dizleri ayrı, ayakları birbirine yakın oturan bu insanlar, mantıklı ve seçicidir. Bu kişiler mantıklı karar vermeye dikkat ederler ve pek çok konuda seçici olurlar. Yani duygudan ziyade beyinleriyle hareket ederler. Bu seçici halleri bazen karışıklık yaratsa da bunun üstesinden gelebilmekteler. Telaşlı yapıları ise bu insanların negatif özelliklerinden. Bu insanlar dağınık yaşamaktan keyif alırlar ama bu karışıklıkta da aradığı şeyi rahatça bulabilirler. Bu kişilerin dışarıya verdiği izlenim genellik le kibirli bir görünümdür. Kimsenin ne dediğini takmayan bu kişiler, zaman zaman dik kafalı olup kendi bildiğini yapmaktan keyif alır.

Dizleri birbirine yakın olarak oturmak


Genel olarak dizleri birbirine yakın oturmayı seven insanlar; sessiz, sakin ve ağırbaşlı bir kişiliğe sahiptir. Biraz utangaç yapıya sahip olan bu insanlar duygularını çevresinde olanlara karşı hemen açmaz. Bir kişiyi seviyorlarsa o kişi için kalbinin bütün kapıları açarlar. Sevdikleri kişi onlar için gerçekten de değerlidir ve o kişinin değerli olduğunu herkese göstermek isterler. Bu kişiler genelde soğuk kanlı olarak gösterilir ve ağır başlı duruşu tarafından pek çok insandan taktir edilir.

Ayakları bitişik dizleri yana doğru olarak oturmak


Ayakların bitişik yana doğru eğimli bir şekilde oturanlar, aceleci olmayan, her şey için en doğru zamanı bekleyen insanlardır. Bu insanlar hayatı olması gerektiği gibi yaşarlar. Dış görünümüne önem verirler. Kendilerine hedef koyduğu zaman elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan başarılı kişilerdir. Bazen kendilerini hayata karşı savunmasız hissederler ve kendilerini bırakırlar. Fakat toparlanıp tekrardan başarıya giden yolda devam ederler. Bu insanlar eleştirilmeyi sevmez. Onları sevenlerin onları bu şekilde kabul etmesini beklerler.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.