Pamuk Lekesi Nasıl Temizlenir?


Pamuk, hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Çünkü her türlü giyim ve tekstil ürünlerinde en çok tercih edilen kumaş, pamuklu kumaşlardır. Bunun nedeni ise pamuğun yumuşak ve cilde dost bir madde olması. Bazen, ceplerde unutulan peçete ve kağıtlar da pamuk lekesine benzer lekeler oluşturur.

Çamaşırlarınızı makineden çıkardığınızda, renkli çamaşırlarınızın üzerinde pamuk parçacıkları görebilirsiniz. Pamuk lekesi nasıl temizlenir merak edenler, bunun sebebi makineye attığınız pantolon veya gömleklerinizi kontrol etmemenizden kaynaklanıyor olabilir. Çünkü ceplerde unutulan peçete ve benzeri şeyler suyla temas ettiğinde parçalanır ve renkli çamaşırlarda parçalanmış pamuk görüntüsü oluşturur. Aynı şekilde eğer dikiş, nakışla uğraşıyorsanız veya bir giysi atölyesinde çalışıyorsanız, pamuk lekeleriyle başınızın belada olması normaldir. Peki pamuk lekesi nasıl temizlenir biliyor musunuz?

Pamuk Lekesi Nasıl Temizlenir?

  • Çamaşırlarınızı makineye atmadan önce mutlaka pantolon ve gömlek ceplerini kontrol edin.
  • Çamaşırınızdan, bir elbise fırçası yardımıyla pamuk parçalarını temizleyin. Fırçayı dairesel hareketlerle kullanın ve pamuğu ortada toplayarak atın.
  • Tekstilde çalışıyorsanız, önlük kullanmanızda fayda var. Pamuk paçalarını yine bir fırça yardımıyla temizleyebilirsiniz.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.