Parmak Arası Terlik Nasıl Giyilir?


Çıkardığı ses dolayısıyla flip flop da denilen parmak arası terliğin kullanımında ve giyilmesinde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Kısa zamanda kopmaması ve sağlıklı kullanım için nelere dikkat edilmelidir, nasıl kullanılır? Cevabı yazımızda.

Parmak arası terlik genellikle yaz aylarında ve tatil sırasında kullanılmaktadır. Klasik terliklerin aksine hafif ve rahat kullanımı sayesinde plajların vazgeçilmezi olmuştur. Birkaç kurala dikkat ederek parmak arası terliği kullanırken  hem modayı hem de sağlığımızı koruyabiliriz. Parmak arası terlik kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey sağlıktır. Parmak arası terlik kendi içinde kalınlıklarına göre ayrılır. En ince olanlar yalnızca plajlarda veya havuz kenarında kullanılmalıdır. Günümüzde sahil kasabalarında şehir içinde de giyilebilmektedir fakat bu risk doğurur.

Sokaklarda ve dış mekanların zeminlerinde oluşan bakteriler ayağa temas etmemelidir. Şehir içi parmak arası terlik kullanımında zeminden yüksek altı kalın modeller tercih edilmelidir. Parmak arası terlik kullanırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ayağınızda bu terlikler varken fazla güç uygulayarak adım veya hareket yapmamanızdır. Parmak arası terliğin tutma aparatı çıkıp sizi yarı yolda bırakabilir.

Parmak arası terlikler renk renk üretilmiştir. Tatil bölgelerinde ise güneş ışınları bolca mevcuttur. Terliğinizi uzun süre kullanmak için güneş ışınlarının altında fazla bırakmamalısınız. Bu terliğin renginin solması ve dayanıksızlaşmasını sağlayacaktır. Terlikleri kullanırken aynı zamanda da modanızı yaratabilirsiniz. Parmak arası terliğin rengi veya deseni ile en yakışan giysiler deniz şortu, şort, yaz elbisesi, T-Shirt’tür. Kendi modanıza göre  parmak arası terlikleri kullanabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.