Pratik Cam Silme ve Temizleme


Bu yazımızda hızlı ve pratik cam silme teknikleri, püf noktaları, kolay bir şekilde cam nasıl temizlenir, cam silme taktikleri, camların toz tutmasını engelleme gibi konularda bilgiler vermeye çalışacağız..

Cam temizliğinde kullanılması gereken en temel maddeler sıvı deterjanlardır. Deterjanların içerisinde katı partiküller olmamasına dikkat edin. katı partiküller camlarınızın çizilmesine neden olabilirler..Cam silmek için hazırladığımız suyun içerisine biraz tuz atarak, camlarınızın daha hızlı ve eskine nazaran daha temiz pırıl pırıl olmasına yardımcı olacaktır.

Pratik Cam Silme için hazırlanacak sıvılar

– 2 bardak su, 3 yemek kaşığı sirke ve yarım çay kaşığı sıvı bulaşık deterjanını karıştırarak uygulayabilirsiniz.

– 3 litre su, 1/4 bardak sirke, 2 yemek kaşığı limon suyu ve bir sıkım bulaşık deterjanını karıştırıp uygulayın.

– Yarım bardak sirke ve 2 litre ılık suyu karıştırıp uygulayın.

Pratik cam  silme teknikleri

– Hava çok güneşliyken camları silmeyin. Sıcaklıktan dolayı camlarınız hemen kuruyacağından lekeler kalacaktır.

– Camı temizlerken bir tarafını sağdan sola, diğer tarafını da yukarıdan aşağı doğru silin. Bu sayede hangi tarafta leke kaldığını daha kolay anlayabilirsiniz.

– Sirkeli su ile sildiğiniz camdan sirkenin kokusunu gidermek için, yeniden su ile camın üzerinden geçin ki sirke kokusu kalmasın.

– Camlarınızı sileceğiniz suyun içerisine yumuşatıcı koyup silerseniz , hem çok kolay temizlenir hem de kolay toz tutmazlar

Camların çabuk tozlanmaması için ne yapılır?

Camları sildikten sonra çabuk toz tutmasını ve buhar oluşmasını engellemenin yolu basit. Cami silmek için kullanılacak cam sil ilaçların içerisine katacağız sirke yardımı ile camların toz tutmalarını ve buhar oluşumunu bir nebzede olsa azaltmış olacaksınız.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.