Rüyada Akbaba Görmek Genel Anlamda Nedir?


Rüyada akbaba görmek, alimlerin çoğu tarafından, rüya sahibinin sürekli olaylara duygusal yaklaştığına fakat olması gerekenin duygusal değil daha fazla mantık çerçevesinde yaklaşılması gerektiğini savunurlar. Rüya sahibinin mantık ile değil de daha fazla duygusal yaklaşması neticesinde önemli kararlarda hata yapma payının yükseldiğini, mantık çerçevesinde değil de duygusal yaklaştığı için yerinde olmayan yanlış kararlar almasına sebebiyet vereceğine değinmişlerdir.

Rüyada uçan akbaba görmek, rüya sahibinin çevresinde herkes tarafından zamanla çok fazla eleştirileceğine, insanların kendisinden memnun olmadıklarını ve bunun sebebinin kendisinin bir dediğinin bir dediğini tutmadığını öne sürerek açıklayacaklardır. Rüya sahibi böyle durumlarda çok dikkatli olmalıdır çünkü şikayet eden sayısı, eleştiren kişi sayısı çoğaldıkça bu durum gerçekten de can sıkıcı olmaya başlayacaktır.

Rüyada uçan akbaba, yukarıda açıkladığımız gibi, rüya sahibinin olumsuz davranışları neticesinde çok fazla şikayet ve eleştiri alacağını temsil eder.

Rüyada uçan akbaba görmek, birçok rüya alimimiz tarafından iflas etmeye, iş yerinde yaşanan olumsuzluklar nedeniyle maddi çöküşün, hatta yapılan birikimlerin dahi bu durumda savrulup gideceğinin göstergesi olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada uçan akbaba görmek, aynı zamanda hastalıklardan arınmaya, şifa bulmaya, hastalıklarından kurtulup şifa bulan kimselerin çok mutlu yaşayacaklarına yorumlanır.

Rüyada akbaba kovalamak, rüya sahibinin hiç ummadığı anda elde edeceği şan, şöhret ve zenginlik olarak tabir edilmektedir. Rüyada akbaba kovalamak, bu durumun öyle umulmayan anda geldiğine bakılmaması gerektiğini, rüya sahibinin aslında çok fark etmese de bu durumu kazanmak için arka planda çok fazla mücadele ettiğini de simgeler niteliktedir.

Rüyada akbaba görmek, kazanılan bu zenginliğin, haram yollardan, kul hakkı yiyerek elde edilmemesi gerektiği konusunda uyarıcı niteliğinde bulunmaktadır. Öyle ki rüya sahibi öyle bir yol izliyorsa, bu rüyadan sonra bu mesajı bu şekilde algılamalı, gittiği yoldan dönmeli ve tövbe etmelidir. Bu doğrultuda rüyadaki ilahi mesaj da doğru algılanmalıdır. Daha dikkatli ve hassas davranmakta fayda olacaktır.

Rüyada akbaba kovalamak, rüya sahibinin eğer var ise borç yükünün hafifleyeceğine, iç huzur açısından daha rahat hissedeceğine, borçlarından kaynaklanan sıkıntılardan kurtulduğu için kendisine daha masum bir hayat yaşamak için şans vermesi gerektiğine tabir edilir.

Rüyada Akbaba Öldürmek

Rüyada akbaba görmek, rüya sahibinin çok fazla kazanç elde edeceği hatta zengin olabileceği şekilde ticarete atılacağına, rüya sahibinin sağlıklı kararlar alması durumunda zenginliğin, bol nimetin kendisine fazlasıyla kolaylıkla geleceğine yorumlanır.

Bu kadar güzel yorumlanan bir rüyanın yanı sıra, rüya akbaba öldürmeye çalıştığını fakat hayvanın ölmediğini görmek, rüya sahibinin ilk yoruma nispeten çok daha kötü bir hayat yaşayacağına, neye elini atsa başarısız olacağına, kısmetlerinin kapanacağına, istediklerini elde edemeyeceğine delalet eder.

Rüyada öldürmeye çalışmaya rağmen ölmeyen akbaba, bazı rüya yorumcuları tarafından çok büyük üzüntüye tabir edilir. Rüya sahibinin bazı konularda çok pişman olacağına, iç sesi ile baş edemeyecek kadar vicdanen rahatsız olacağına, bu durumun kendisini adeta yiyip bitireceğine yorulur.

Rüyada Akbaba Beslemek

Rüyada akbaba beslemek, tam anlamıyla dini bütün olmaya, ve bu yolda ilerlerken neler ile karşılaşacağını görmenizi sağlayacak ilahi anlamda çok kuvvetli bir rüya şeklidir. Şöyle ki, bu rüya ile birlikte çevrenizde size muhtaç olduğunu, fakat bunu böyle size çok belli ettirmeseler de sizin hissederek fark edeceğiniz kimseler olacak ve siz kendilerine yardım etmek adına adeta çırpınacaksınız demektir. Bu durum, sizin maneviyatınızı çok derinden etkileyecek, çok huzurlu hissedeceksiniz. İslami anlamda size çok kazanç sağlayacak bir rüya şeklidir, çok şanslısınız.

Rüyada akbaba beslemek, yardıma ihtiyacı olan kimselere verdiğiniz destek ile maneviyatınızı güçlendirirken, dışarıda size karşı olacak olan saldırı mahiyetindeki durumlara karşı da güçlü durmanız gerektiğini çağrıştırmaktadır. Çünkü yardımcı olduğunuz kimseleri görerek sizin iyi niyetinizi kullanmak isteyecek, kötü niyetli kişiler de bu doğrultuda çevrenizde çoğalmaya başlayacaktır. Yardım etmediğiniz taktirde ise saldırma eylemlerinde bulunabileceklerdir. Bu durumda size düşen, gerçekten yardıma muhtaç olan kimselerin yanında olmak ve sahtekar insanları fark edip onlara karşı kendinizi korumanızdır.

Rüyada Akbaba Kovmak

Rüyada akbaba kovmak, rüya sahibinin hatalı seçimleri nedeniyle eline geçmiş bazı fırsatları ne yazık ki kaçırmak üzere olduğuna delalet etmektedir. Rüya sahibine bu rüya ders olmalı ve neler kaybetmek üzere olduğunu geç olmadan fark etmelidir. Keza erken fark etmesi durumunda yanlışından cayacak ve fırsatları elinden kaçırmadan istediği yaşama kavuşabilecektir.

Rüyada akbaba kovmak, müjdeli haber anlamına gelmektedir. Bu aile içerisinde veya uzakta bulunan bir tanıdık tarafından duyulabilir. Akbaba kovmak, kısmetlerin açılacağına, rüya sahibinin şansının yaver gideceği bir döneme gireceğine, maddi ve manevi anlamda güzel bir rahatlık yaşayacağına tabir olunur.

Rüyada Akbaba Isırması

Rüyada akbaba ısırması, öncelikle iş yerindeki insanlarla yakından ilgilidir. Rüya sahibinin çalıştığı yerdeki insanlarla ilgili herhangi bir problem yaşaması olasıdır ve sonucunda canı biraz fazla yanabilir anlamını taşımaktadır rüya.

Rüyada akbaba ısırması, ilk olarak doğrudan iş yaşamıyla ilgili olmakla beraber, iş yaşamında kazanacağı başarıların da habercisi niteliğindedir. Şöyle ki, kendisine zarar vermek isteyen iş arkadaşlarının buna ulaşamayacakları gibi, kendi elleriyle rüya sahibine kazanacağı başarıları kendi elleriyle sunmuş olacaklardır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.