Rüyada Ayak Görmek


Rüyada ayak görmek, ruhsal ve duygusal dengedir. Sağlık ve sevince işarettir. Değişikliğe neden olacak bir adım atmanızı ya da kendinize yeni bir yön vermenizi ima eder. Rüyada ayak görmek, aynı zamanda rüya sahibinin iyi bir işe sahip olduğuna ve işlerinde güvenilir olduğuna delalet eder. Geniş rızka, iyi bir işe, işinde sebat etmeye, malının ve mülkünün devamlı olmasına ve yolculuğa işarettir.

Jung’a göre; Rüyada ayak görmek, maddi dünyayla ilişki anlamı taşımaktadır. Rüyada ayak veya ayaklar görmek, yalnız veya kalabalık olarak yolculuğa çıkılacağını anlatmaktadır. Ayrıca rüyada ayak görmek, kişinin servetinin devamlı olmasına da işarettir.

Eric Ackroyd’a göre; Rüyanız size ayaklarınıza bakmanızı söylerken, yaşamınızın yönüne ya da yönsüzlüğüne bakmanızı söylüyor olabilir.

Rüyada görülen bir ayak ya da ayaklar erkek ya da kadın cinsel organlarını simgeleyebilir. (Freud, güçlü bir kokusu olduğunu ve yetişkinlikte böyle bir kokunun kötü karşılanmasına karşın çocuklukta cazip geldiği için ayağın cinsel organa benzediğini söyler.)

Rüyada Birden Fazla Ayak Görmek

Rüyada birden fazla ayak görmek, hayırlıdır. Rüyada fazla ayağı olduğunu görmek, kısa yolculuğa, maddi kazancın artmasına, zenginliğe, hasta için şifa bulmaya, hayırlı habere yorumlanır. Rüyada fazla ayağı olduğunu gören sıkıntılardan kurtulur. Bereketi artar rızkı çoğalır.

Rüyada bir ayağının kırılmış veya kesilmiş olduğunu görmesi, ana babasından birinin öleceğine ya da malının yarısını bir şekilde zayi edeceğine alâmettir.

  • Rüyada iki ayağının birden kesilmiş olduğunu görmek, sefer ile tabir olunur.
  • Rüyada ayaklarının kuş ayakları gibi olduğunu görmek, hayır ve berekettir.
  • Rüyada ayaklarının yarılmış olduğunu görmek ise iyi değildir.

Ayaklarda görülen kıl, rüya sahibinin borcunun artmasına, ayaklar kişinin bineğine ve malına delâlet eder. Rüyada fazla bir ayağın olduğunu gören kimsenin, geçimi fazlalaşır.

Ayağının güzelliği rüya sahibinin din ve dünyasının güzelliğine delâlet eder. Ayağının güzel olduğunu görmek, işlerin yolunda gittiğinin habercisidir. Bu rüya istenilen, murat edilen şeyin hayırla sonuçlanacağı anlamı taşır. Rüyada ayaklarının güzel ve mükemmel olduğunu görrmek, kişinin hem dünya, hem de dini hayatının güzelliği­ne işaretle yorumlanır.

Günahkâr bir kimsenin ayağının güzel olduğunu görmesi, tövbe etmesine; kâfir için de Müslüman olmasına ve arzu ettiği şeyin akıbetinin güzel olmasına delâlet eder. Bazen da ayağının güzelliği namazı tamamlamaya delâlet eder.

Rüyada ayak görmek kişinin devamlı bir zenginliğe kavuşacağının habercisidir. Rüyada bir kimsenin fazla bir ayağı olduğunu görmesi, işlerinin bol ve bereketli olacağına delalet eder.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.