Rüyada Dünya Görmek


Rüyada Dünya görmek kadınla tabir edilir. Dünya oyun ve eğlenceye, türülü türlü hallere, insanoğlunun karşılaşacağı durumlara, Dünyanın çirkin bir surette görünmesi Allahü Teala’nın inayetine, Dünyaya meylettiğini ve sadece dünyalık istediğini görmek değeri az olan şeyi değğerli olan şeye tercih etmeye, Dünyaya sırtını dönmek züht ve takvaya, Onunla sarmaş dolaş olmak ve onu kucakladğını görmek dünyadan istediği şeyin hasıl olmasına, Dünyayı istediği halde, onun insandan kaçması arzu edilen şeylerin gerçekleşmemesine, Bazen dünya, Kuran-ı Kerim’e delalet eder.

Dünyanın uzaydan görünüşünü gördüyseniz, yakında hayatınızda birtakım değişiklikler olacak. Başka bir ülkeye taşınmanız olasılığı da var.

Kişinin yaşam görüşünün değişeceğine, yeni şeyler öğrenip, olgunlaşacağına işaret eder.

Rüyada dünyanın çirkin bir surette görün­mesi, Allah Teâlâ’nın inayetine işârettir.

Rüyada dünyaya meylettiğini ve sadece dünyalık istediğini görmek, değeri az olan şeyi değerli olan şeye tercih etmeye işârettir.

Rüyada dünyayı istediği halde dünyanın Asandan kaçması, arzu edilen şeylerin gerçekleşmemesine işâret eder.

Rüyada dünyaya sırtını çevirdiğini görmek, takva ve zühd ile tabir olunur ki, takva ve zühd ehli dünyaya değer vermez.

Rüyada dünya ile sarmaş dolaş olmak ve onu kucakladığını görmek, dünyadan istediği şeyin hasıl olmasına işâret eder.

Dünyayı Terkettiğini Görmek

Uyku halinde (rüyada) dünyayı terk ettiğini gören kişinin bu rüyası, onun (rüya sahibinin) hanımını terk edeceğine, ha­nımını boşayacağına ve ondan ayrılacağına işarettir den­miştir. Çünkü kadın dünya nimetlerinin simgesidir. Dün­yayı sevmeyip onu terk ettiğini, bıraktığını gören, dünya nimetlerinden olan kadınını (hanımını) terk ederek o ni­metten mahrum olacağının işaretidir denmiştir.

Rüyada Dünyayı Uzaydan Görmek

Rüya sahibinin uzak diyarları düşlediği ve yeni yerler görüp keşfetme hevesi içinde olduğu anlamına gelir. Kişi, bu hevesle çıktığı bir seyahatte gittiği yerde yaşamaya karar verecek ya da hayalini kurduğu o güzel dünyaya kavuşacaktır.

Rüyada Dünya Haritası Görmek

Rüyasında dünya haritası gören kişi, yetenekleri ve zekâsı ile kendini ispat etmeyi başaracak bu sayede de bazı büyük ve önemli kişilerin dikkatini çekmeyi başaracak demektir. Bundan sonrası kişi için gelsin teklifler gitsin teklifler dönemidir denir.

Rüyada Dünya Küresi Görmek

Rüyada dünya küresi görmek, rüya sahibinin çok az kişiye nasip olacak kadar şanslı ve kısmetli olduğuna, kimselerde olmayan maddi ve manevi gücün kendinde olacağına işaret eder. Kişi, her daim dünyada sayılı olarak var olan dünya malının birine sahip olacak demektir.

Rüyada Dünya Turu Görmek

Rüyada dünya turu görmek, rüya sahibinin kafasında dönüp duran çeşitli düşünceler, plan ve programlardır. Kişi, birden fazla iş yapmak istiyor fakat bir türlü öncelikli olana karar veremiyordur diye yorumlanır.

Rüyada Dünyanın Battığını Görmek

Rüyada dünyanın battığını gören kişinin, namuslu, helal süt emmiş, doğruluktan ve iyilikten ayrılmayan kişi olduğu yorumu yapılır. Kişi hem bu dünya hem de ahiret hayatı için güzel şeyler yapacaktır.

Kadınla tabir edilir. Dünya oyun ve eğlenceye, türülü türlü hallere, insanoğlunun karşılaşacağı durumlara, Dünyanın çirkin bir surette görünmesi Allahü Teala’nın inayetine, Dünyaya meylettiğini ve sadece dünyalık istediğini görmek değeri az olan şeyi değğerli olan şeye tercih etmeye, Dünyaya sırtını dönmek züht ve takvaya, Onunla sarmaş dolaş olmak ve onu kucakladğını görmek dünyadan istediği şeyin hasıl olmasına, Dünyayı istediği halde, onun insandan kaçması arzu edilen şeylerin gerçekleşmemesine, Bazen dünya, Kuran-ı Kerim’e delalet eder.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.