Rüyada Düşmek Görmek


Rüyada Balkondan Düştüğünü Görmek Kişinin maddi ve manevi zarara uğrayacağına işaret etmektedir.

Rüyada Yüzüstü Düştüğünü Görmek Rüya sahibinin dininin ibadetlerini yerine getireceğine, inancının yükseleceğine rivayet eder.

Rüyada Yürürken Düştüğünü Görmek Kazancın artmasına işarettir. Rüya sahibinin zenginleşeceğini ifade etmektedir.

Rüyada Gökyüzünden Düştüğünü Görmek Hayırlı bir evlat olacağına, ailesinin daima duasını alacağına, iş hayatında başarı kazanacağına delalet etmektedir.

Rüyada Denize Düştüğünü Görmek Yaşadığı sıkıntı ve sorunların biteceğine, maddi durumunun yükseleceğine, başarı elde edeceğine rivayet eder.

Rüyada Duvardan Düştüğünü Görmek Rüyada duvardan düşmek çok hayırlıdır bir rüyadır. Rüya sahibinin hedeflediklerini ve yapmak istediklerini başarılı şekilde yerine getireceğine delalet eder.

Nablusi: Yüksek bir yerden aşağıya düştüğünü gören, hayırdan şerre düşer. Bir hanımdan diğer hanıma, bir saltanattan diğer bir saltanata ve bir şehirden diğer bir şehire, bir mezhepten diğer bir mezhebe intikal eder. Bunların hepsinden de sonunun iyi veya kötü olacağı düşünülür. Mesela rüyayı görenin düştüğü yer çimenlik ve yeşillik veya salih kimselerin toplandığı bir yer ise akibe-tinin hayr olmasına, düştüğü yer harabe ve yırtıcı hayvanların içerisi ise akibetinin kötü olacağına delalet eder.

Bazan da bu rüya mal sahipleri için cimriliğe delalet eder. Allah Teala: «O, helak olduğu zaman malı kendisine asla fayda vermez.» (Sure-i Leyi, ayet 4) buyurmuştur. Damdan düşüp elinin veya ayağının kırıldığını gören kimsenin, nefsine, malına ve dostuna bir bela isabet eder. Yahut sultan tarafından kötü gördüğü bir şeye giriftar olur.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.