Rüyada gülmek görmek


Rüyada Gülmek Görmek

Rüyada gülmek görmek veya güldüğünü görmek, gam ve kedere yorumlanır. Bir başka alime göre rüyada güldüğünü gören kimse erkek çocukla müjdelenir. Kirmanî’ye göre; rüyada tebessüm ederek güldüğünü görmek murad müjdesidir. Rüyada uykudan sabahleyin gülerek uyanmak; bol para ve mutluluğun geleceğine işaret sayılır. Bir şakaya gülmek; sevince; mala ve zenginliğe kavuşmaya yorumlanır. Cafer-i Sadık’a göre; uykuda, rüya aleminde tebessümle güldüğünü görmek, bir erkek evlat ile, eğer bekar ise iyi bir kızla evleneceğine ve her durumda bu rüyasının hayırlı olduğuna müjdedir.

Bir kimsenin yaptığı şakaya gülmek, iyi haberler alacağına, çoktan beri unutulduğunu sandığı bir işinin yoluna gireceğine işaret eder. Bir komedyenin şakasına, nüktesine gülmek, postadan iyi haberler alacağına alamettir.

Rüyada Çok Gülmek Ne Anlama Gelir

gülmek

Rüyada çok gülmek, bolluğa, sevinilecek bir haber almaya veya bol rızka delalet eder. Rüyada çok güldüğünüzü görmek hayra yorumlanmaz. Uzun uzun gülmek veya fazla güldüğünüzü görmek, yapmak istediğiniz bir işi çekemeyenlerin bulunduğuna ve kötü bir haber alacağınıza delâlet eder.

Rüyada Kahkaha İle Gülmek

Rüyada kahkaha ile gülmek kısa süreli bir kedere işaret eder. Rüyada kahkaha ile güldüğünüzü görmek, genellikle hayra yorulmaz. Bu rüya kötü bir haber alacağınıza işarettir. Hastanede kahkaha ile gülen kimse, hastalanır veya yakınlarından biri hastalanır. Rüyada kahkaha atmak ağlamaya işarettir.

Rüyada Sesli Gülmek Ne Demek

Rüyada sesli gülmek iyi değildir. Yakın zamanda iş veya sosyal hayatınızda sizi mutsuz edecek ama kısa süre sonra etkisini yitirecek kötü bir haber alacağınıza işarettir.

Rüyada gülerek uyanmak

Hayırlı ve kazançlı haberlerin çok yakın olduğu belirtilir. Sıkıntıların sevice döneceği, maddi zorlukların son bulacağı, sağlığı kötü olanların iyileşeceği olarak ifade edilir. Ayrıca devlet makamından beklenen bir haber varsa hayırlı sonuçlanacağına da işarettir.

Rüyada gülmek sevinmek

Unutulan ya da ümidin kesildiği bir konu, işten güzel haber alacağı olarak belirtilir. Ferahlık ve esenlik anlamına gelirken kısmetin de açılacağı işlerin yoluna girmesi olarak yorumlanır.

Cafer- i Sadık’a göre; uykuda, rüya aleminde tebessümle güldüğünü görmek, hayırlı bir evlat sahibi olacağına, eğer bekar ise iyi bir kızla evleneceğine ve her durumda bu rüyasının hayırlı olduğuna dair müjdedir.

Nablusi: Rüyada kahkahasız gülmek ferahlık ve sevince delâlet eder. Kahkaha ile gülmek ise, ağlamaya delâlet eder. Rüyada yapılan bir şakadan dolayı gülünürse, şaka yapan kimsenin uyanıkken insaniyetsizliğine delâlet eder. Bir şeyi taklid etmekten dolayı gülmenin tabiri de böyledir. Zira bu durum mahzurlu bir şeyi yapmaya delildir.
Rüyada gülmek üzüntüdür. Bazı tâbirciler, rüyada güldüğünü gören kimse, erkek bir çocukla müjdelenir, dediler. Tebessüm ettiğini görse, iyilik ve sevince delâlet eder. Bazan da bu rüya gördüğü gibi çıkar.

Bir kimse rüyada bir yerde güldüğünü görse, orada ucuzluk ve bolluk olur. Rüyada ölmüş bir kimseyi gülüyor görse, o kimsenin âhirette durumunun iyi olduğuna delâlet eder. Rüyada gülmek, hafiflik ve ahmaklıktır. Özellikle bu rüyayı görenler, selâhiyetli kimse iseler, bunların görevlerinden alınmalarına delâlet eder.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.