Rüyada karınca görmek


Karınca görmek bolluk ve bereket işaretidir. Rüyada Karınca görmek, ev halkına, akrabaya, mal ve nimete yahut yolculuk ve ayrılığa işarettir.

Ayrıca karınca aşırı hırslılığı gösterir. Rüyada karıncanın uçarak evden uzaklaşması ev halkından birinin gurbete gitmesine çıkar. Bolluk ve berekettir.

Yine Rüyada karınca görmek, aşırı hırslı biri olduğunuzun ve hiçbir şeyden memnun olmadığınızın belirtisidir. Nefis mertebesinde karınca görmek aşırı hırslılığı gösterir. Karınca, ucuzluk, bolluk ve rızka delildir.

Rüyada Karınca Sürüsü Görmek

Rüyada çok karınca orduya, kalabalık insan topluluklarına yahut mal ve nimete, Karıncalar Allah’ın C.C. askerlerine, çok mala yahut uzun ömre işarettir.

 

Rüyada Karınca Öldürmek

Rüyada bir karıncayı öldürdüğünü gören kimse, bir takım zayıf insanlardan dolayı bir günah işlemeye tabir edilir. Bunun için dikkatli olması gerekir.

Bir gıda maddesine karıncaların üşüştüğünü görmek, o şeyin pahalılaşmasına.

Karıncanın eve bir şey getirmesi hayra ve nimetin bereketlenmesine, götürmesi ise hırsızlığa yahut bir vesileyle görülecek zarara.

Ağız ve burundan karınca çıkması vefat etmeye, Atlıkarınca konulara çabuk intibak eden, çözüm üretmekle ve iş becermekte mahir olan bir kimseye yahut sevinç dolu haber ve gelişmelere, Karınca yuvası köye yahut işbölümü yaparak uyumlu çalışmaya, Evde görülen çok karınca Aile ve eş dost çevresinin genişlemesine delalet eder.

rüyada karınca yemek

Rüyada karınca yemek veya kendi evine girdiğini görmek evin hayır ve bereketinin çokluğuna yorumlanır. Yine rüyada karınca yediğini görenin evine refahın geleceğine işaret eder.

Rüyada karınca görmek, aşırı hırslı biri olduğunuzun ve hiçbir şeyden memnun olmadığınızın belirtisidir.

Rüyada görülen karınca uzun ömre yorulur.

rüyada karıncanın uçtuğunu görmek

Evinden karıncalarin uçarak çiktiklarini görmek, çocuklarından bir kaçinin evden ayrılarak, gurbete gideceklerine delildir. Ebu Sait El Vaiz e göre; çok karınca görmek, askerle kıyaslanir.

Rüyada karınca görmek nedir

Rüyada karınca görmek çalışkan başarılı kişi demektir. Yaptınız işlerde başarılı olacağınıza ve yakın çevrenizin arkadaş ve dostlarınızdan yardım alacağınıza da işaret eder.

Finansal külfeti bulunan dosttan kurtulmaya, sevineceğine, güvenli hissetmeye, ulaşılan kuvvete ulaşmaya, verdiği sözü yerine getirmeye, isteklerin gerçekleşeceğine, sağlığa, ticari kazancı yüksek atılımlar içinde bulunacağına, hünerli bir kimseye, gelire gelecek berekete, aşk hayatında başarıya delalettir.

Karıncayı bir yerden uçuyor görmesi, oradaki hastanın ölmesine işarettir.

Karıncayı evinden yemek ile çıkıyor görmesi, onun fakir olmasına yorumlanır.

Rüyasında karıncanın bir köye girdiğini görmesi, o köye askerin gireceğine işarettir.

Karıncayı evinden çıkarken görmesi onun ailesinin sayısının azalacağına yorulur.

Karınca bolluk ve berekettir. Rüyada karınca görmek, aşırı hırslı bir kişi olduğunuzun ve hiçbir şeyden memnun olmadığınızın da belirtisidir.

Para ve bolluktur.

Karinca görmek, halkla yorumlanir. Evinde bir çok karinca görenin çocuklari artar.

Yemek veya yiyecekler üzerinde karincalarin üsüsmüs olmasi, o seyin fiyatinin artacagina veya o yil o ürünün az olacagina delalet eder.

Evinden karıncaların çıktığını görmek, o evden taşınacaklarına işarettir.

Kirmani ye göre; çok karinca görmek mal ve nimetle yorumlanir.

Rüyasinda evinden karincalarin bir sey tasidiklarini görmek hayir degildir; aksine. getirdigini görmek hayirlidir.

Bir rivayete göre, karinca görmek, hirsizlarin girecegine delalet eder.

Cabir ül Magribi ye göre; çok karinca görmek, zayif bir düsmanla kiyaslanir. Evinde zararli olmayan bir çok karinca görmek, çocuklarinin çogalacagina; evinden karincalarin çiktigini görmek de azalacagina isarettir.

Ismail El As as’a göre; küçük ve kirmizi karinca, zayif insanlardir. Iyi ve siyah karincalar da akraba ve ev halki ile tabir edilirler.

Karinca bulunmasi gerekmeyen bir yerde birçok karinca oldugunu görmek, orada oturanlar için iyi degildir. Bir rivayete göre, orasi askerler tarafindan isgal olunur.

Cafer i Sadik a (ra) göre ; karinca görmek, dört sekilde tabir olunur; ev halki, akraba, yolculuk, mal ve nimet. Bir baska rivayete görede.

Rüyada, görülen Karinca. zayif ve hirsli bir kavimdir. Karinca, asker, ordu, aile ve uzun ömür ile tabir edilir. Bir kimse rüyada Karincanin bir köye girdigini görse, oraya Asker girer. Yatagi üzerinde Karinca bulundugunu gören kimsenin, evlati çok olur. Karincanin evinden disan çiktigini gören kimsenin, aile halki azalir.

Bazi tabirciler, bir kimse rüyada, karincanin yuvasindan çiktiğıni görse, o kimseye üzüntü ve keder isabet eder.

Bir kimse rüyada bir evde veya bir mahallede çokça Karinca oldugunü görse, o yer halkinin nesli çogalir.

Rüyada Karincanin dilini bilmek ve anlamak Süleyman (A.S.) in kissasina binaen velayete isarettir.

Bir kimse rüyada Karincayi agzinda yiyecek oldugu halde evine girdiginl görse, o evin hayir ve bereketi çok olur.

Karincanin, agzinda yiyecek oldugu halde evinden çiktigini gören kimse fakir olur.

Memur olmak isteyen birisi karincanin konusmasini isitse, memuriyete nail olur.

Büyük bir karınca muhariplerin öldürülmesine, hastaların ölmesine ve yolculuk yapmak arzusunda bulunanların da, ölüm haberlerine ve zarar etmelerine işarettir.

   

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.